הממונה והצוות

 
 • עו"ד טל ורנר-קלינג, הממונה על תחום מדיניות ואסטרטגיה

  ​עו"ד טל ורנר-קלינג היא ממונה על עניינים אסטרטגיים במחלקה מאז שנת 2011. היא עוסקת בעיקר בנושאים הנוגעים לדיני לחימה ולמשפט בין-לאומי פלילי, בדגש על גופי בדיקה בין-לאומיים אשר בוחנים את פעילותו של צה"ל במסגרת לחימתו בטרור. במסגרת תפקידה הייתה שותפה, בין היתר, לכתיבת דו"חות ממשלתיים ומסמכים שונים המתייחסים להיבטים עובדתיים ומשפטיים של מבצעים צבאיים שונים. כמו כן, היא מלווה את הטיפול ביישום המלצות ועדת טירקל בנוגע למנגנונים הקיימים בישראלי לבדיקה ולחקירה של טענות בדבר הפרות של דיני הלחימה.
   
  טרם הצטרפותה למחלקה עבדה במשך 15 שנה במחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה, שם הייתה ממונה על תחום ההסגרה וייצגה את המדינה בתיקים רבים בערכאות השונות, לרבות בית המשפט העליון, בתיקי הסגרה, עזרה משפטית בעניינים פליליים וחטיפות ילדים.
   
  עו"ד ורנר-קלינג היא בעלת תואר ראשון (1996) ותואר שני (2000) במשפטים מהאוניברסיטה העברית, ובעלת תואר שני במינהל ציבורי מאוניברסיטת הרווארד בארה"ב, כמלגאית של קרן וקסנר. ​
   

 • ד"ר גלית רג'ואן

  ​ד"ר גלית רג'ואן עובדת במשרד המשפטים משנת 2010. במסגרת עבודתה היא עוסקת בסוגיות משפטיות הקשורות לדיני הלחימה, לביטחון לאומי וללוחמה בטרור. בעבר עסקה ד"ר רג'ואן בסוגיות משפטיות שונות הקשורות לאירוע הימי שהתרחש ב-31.05.2010 (אירוע המשט), לרבות השתתפותה של ישראל בוועדה שמינה מזכ"ל האו"ם לבחינת האירוע (ועדת פאלמר) והמגעים הבילטרליים בין ישראל לתורכיה בנושא. תחומי עיסוק נוספים שלה כוללים מחקר אודות המנגנונים לחקירת טענות אודות הפרות של דיני הלחימה, משטר הסנקציות של האו"ם והאיחוד האירופי וסוגיות של חסיון ראיות בהליכים מנהליים.
   
  עובר להצטרפותה למשרד המשפטים, ד"ר רג'ואן שירתה כיועצת משפטית במחלקת הדין הבין-לאומי של הפרקליטות הצבאית, וכן עבדה כעורכת דין וכמתמחה במשרד עו"ד ש. הורוביץ ושות'. היא בעלת תואר ראשון במשפטים (בהצטיינות) מאוניברסיטת תל אביב (2004) ובעלת תואר שני (2006) ותואר שלישי (2012) במשפטים מאוניברסיטת ברקלי שבקליפורניה. בשנים 2013-2015 לימדה כמרצה מן החוץ באוניברסיטת תל אביב.​
   

 • ​​עו"ד מיכל שחר

  ​​עו"ד מיכל שחר הצטרפה לאשכול מדיניות ואסטרטגיה בשנת 2019. במסגרת עבודתה היא עוסקת בעיקר בנושאים הנוגעים לדיני הלחימה ולמשפט בין-לאומי פלילי. את התמחותה המשפטית השלימה במחלקה, באשכול הליכים במדינות זרות. 
  לעו"ד שחר תואר ראשון במשפטים ומדעי המדינה מאוניברסיטת תל-אביב.​