זוכי העיטור לשנת 2014

 

​ד"ר מיכאל דור 

במסגרת פעילותו במשרד הבריאות, היה אחראי במשך שנים על הטיפול הרפואי הניתן לקורבנות הסחר בבני אדם, במקלטים ובבתי חולים. ד"ר דור ליווה את הנושא במסירות מתחילת הידרשותה של הממשלה לסוגיה וידע לתת מענה למקרים מורכבים. בנוסף, הוא יזם וליווה את הקמתה של מרפאה ייחודית הנותנת מענה לזרים חסרי מעמד בישראל, שחלקם עלולים להיות קורבנות סחר בבני אדם.

 

המסגרות לטיפול בקורבנות סחר בבני אדם בארץ שמופעלות ע"י עמותת קשת

מערך של מסגרות המספקות מענה טיפולי מקיף לקורבנות סחר בבני אדם, גברים ונשים כאחד. המסגרות מספקות טיפול רפואי ופסיכו-סוציאלי, פעילות העשרה, הכשרות מקצועיות וסיוע במציאת תעסוקה למטרות שיקום. הטיפול הניתן הוא רגיש, אנושי ומותאם-תרבותית לכל קורבן וקורבן. לאורך השנים השכילו המסגרות להתאים עצמן, ביצירתיות ובגמישות, לדפוסים המשתנים של תופעת הסחר בבני אדם בישראל. בשנה האחרונה גדל מערך המסגרות עם פתיחתו של מקלט חדש לנשים.

 

עו"ד רחל גרשוני

משמשת כמתאמת המאבק בסחר בבני אדם במשרד המשפטים. במשך למעלה מעשור, הובילה עו"ד גרשוני את הפעילות הבין-משרדית המסועפת להתמודדות עם הסחר בבני אדם במדינת ישראל. פעילותה המקצועית הובילה לשינוי משמעותי במדיניות הממשלה, דבר שהתבטא בחקיקה, בניסוח תכניות לאומיות, בהקצאת משאבים, במתן הגנה מקיפה לקורבנות סחר בבני אדם ועוד. עו"ד גרשוני, ממייסדי המאבק, מוכרת בארץ ובעולם כמומחית בולטת לנושא.