הכרעות תקדימיות בנושא הימורים בלתי חוקיים באינטרנט

 
|14/02/2018 |

​בית המשפט המחוזי אישר את קביעתו התקדימית של בית משפט השלום בראשון לציון, לפיה ניתן להרשיע בישראל בעבירה של סיוע לארגון הימורים גם את מי שלא ארגן בעצמו את ההימורים ולא הייתה לו כל שליטה על ניהול האתר והתכנים שהופיעו בו.

​בית המשפט המחוזי מרכז דחה את ערעורם של מאיר מזרחי וחברת MYM על הרשעתם בעבירות של סיוע לארגון הימורים ועבירות על חוק איסור הלבנת הון ועבירות על חוק מס ערך מוסף, ועל העונש שנגזר עליהם.

מזרחי וחברת MYM שבבעלותו, ביחד עם אחרים שהורשעו בהליכים נפרדים, הורשעו לאחר שהפיצו במהלך השנים 2007 – 2010 כרטיסי pre paid. כרטיסים אלו שימשו לאתרי ההימורים באינטרנט Victor Chandler ו-Stan James, שפעלו ברישיון של ממשלת גיברלטר. את הכרטיסים, בהיקף של כ-45 מיליון ₪, הפיצו מזרחי ושותפיו באמצעות פיצוציות בכל רחבי הארץ.
 
בפסק דינו הביא בית המשפט המחוזי להכרעה סופית וברורה בסוגיות משפטיות חשובות בתחום ההימורים באינטרנט. כך למשל, הכריע בית המשפט המחוזי שחוק העונשין בישראל חל גם על פעילותם של אתרי הימורים שאפשרו למהמרים מישראל להמר באינטרנט, אף שפעלו על גבי שרתים מחוץ לישראל וברישיון של מדינה זרה.

בית המשפט הדגיש שיש לראות בחומרה את תופעת ההימורים הבלתי חוקיים באינטרנט, ואף שהנאשמים בפרשה לא היו הבעלים או המנהלים של אתרי ההימורים וכלל לא שלטו בתכנים שלהם, יש בפעילותם משום סיוע לעבירה של ארגון הימורים בישראל.

בפסק דינו אישר בית המשפט המחוזי את העונש החמור שנגזר על הנאשמים – 18 חודשי מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על תנאי, קנסות מצטברים בהיקף של 150,000 ש"ח וחילוט של כספים בהיקף של כ-1,850,000 ₪. בסך הכול חולטו בפרשה למעלה מ-5 מיליון ₪ מכול הנאשמים שהורשעו.

את המדינה ייצגו בפרשה עוה"ד ערן בנאי, שרון בכר-נהון ובן עמי כהן מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.