אישום: צילמו משפחה 24 שעות ביממה והפיקו סרטוני פדופיליה

 
|11/02/2018 |

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה כתב אישום לבית-משפט השלום בפתח-תקווה נגד בנימין ברשישת ועופר סלע, בגין סדרת עבירות פדופיליה חמורות ועבירות של פגיעה בפרטיות. 

​​​​


על פי כתב האישום, אשר הוגש על-ידי עו"ד איתי גוהר, ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, השניים הפעילו אתר אינטרנט בשם watchme247, שדרכו ניתן היה לצפות בשידור חי ממצלמות המותקנות בבתים של משפחות ישראליות, לרבות בחדרי השירותים והמקלחת וחדרי שינה של בני המשפחה. האתר הציע צפייה ישירה חינמית לפרק זמן מוגבל וכן אופציה לרכישת מנוי בתשלום על מנת לצפות ללא הגבלה בכל המצלמות. עוד הוצע, גישה לספריית וידאו וספריית תמונות של דיירי הבית. המיזם שווק כמיזם ריאליטי פורץ דרך, אך עם הזמן מהלך העניינים הידרדר לכדי ייצור ופרסום של תכנים פדופיליים מתוך ביתה של אחת המשפחות.

הנאשמים התקשרו עם משפחה המתגוררת באילת, ולה שלושה ילדים קטינים, שני בנים כבני 14 ובת בגיל 11. עם הזמן, התקינו הנאשמים מצלמות נוספים במקומות "רגישים" בביתה של אותה משפחה – בחדרי השינה של הילדים, בשירותים ובאמבטיה. הנאשמים הפצירו בבני המשפחה, לרבות הקטינים, להסתובב עירומים בבית, על מנת להגדיל את האטרקטיביות של השידור. הנאשמים איימו כי אם לא יפעלו כבקשתם, יפסיקו את ההתקשרות עם המשפחה אשר הייתה שרויה במצוקה כלכלית.


על רקע הלחצים, נקלטו במצלמות שבבית המשפחה, תכנים מיניים שונים של בני המשפחה, ובפרט של הילדים הקטינים, בכלל זאת אקטים מיניים שונים בהשתתפות הקטינים, בעירום חלקי ומלא שלהם, תיעודם בעת עשיית צרכים בשירותים ועוד.

נוסף על כך, הנאשמים נהגו להקליט ולשמור חלקים מן השידור החי בבית המשפחה אותם זיהו כ"מעניינים", וערכו את הקטעים תוך יצירת ספריית VOD של מיטב קטעי המשפחה (חלקם כללו תכנים מיניים ואינטימיים של בני המשפחה).

הצפייה באותם קטעים הייתה בתשלום. 


בשלב מסוים, הציעו הנאשמים לקדם את הקטינה בת ה-11 ככוכבת רשת או דוגמנית. לשם כך, סיכם הנאשם ברשישת עם הקטינה שישמש כסוכן הבלעדי שלה, ובמספר הזדמנויות קבע עמה סטים של צילומים. הנאשם סלע חבר לברשישת, ובמהלך הצילומים, הסריטו הנאשמים את הקטינה בבגדים תחתונים או בבגד ים בלבד, תוך התמקדות מכוונת באיבר מינה, בישבנה ובחזהּ והעמדתה בתנוחות מיניות.


הפרשה נחקרה על-ידי יחידת הסייבר בלהב 443.​