התמחות במחוז

 
 • אמל זיאדה, מתמחה:

  עוד לפני שהתקבלתי לפרקליטות מחוז חיפה פלילי, שמעתי מרבות ורבים שהתמחות בפרקליטות בכלל היא מקום להתמקצעות הטובה ביותר שמתמחים יכולים לבקש - כזאת שתכשיר כל אחת ואחת מאיתנו להיות אשת מקצוע טובה מאוד בתחומה. ואכן, אחרי חצי שנה בהתמחות אני יכולה לומר באמת ובתמים שהפרקליטות היא מקום מצוין לרכוש כלים מקצועיים, שאין ספק שיסייעו לי בהמשך דרכי המקצועית – אני מצוותת למאמנים מוכשרים ומקצועיים, שמהם אני נחשפת להיבטים מגוונים של התחום הפלילי. אבל מה שהופך את ההתמחות שלי למיטבית ביותר, היא העובדה שאני עושה אותה בפרקליטות מחוז חיפה פלילי – מדובר במקום שבו העבודה אמנם תובענית, כראוי לתקופת התמחות, אך נעשית באווירה מכבדת ומהנה. אין ספק שמכאן אצליח לסלול את דרכי במקצוע מנקודת זינוק טובה יותר.

 • הילה עזריאל, מתמחה:

  שמי הילה עזריאל ואני מתמחה בפרקליטות מחוז חיפה פלילי. אני בוגרת תואר ראשון ושני במשפטים באוניברסיטת חיפה.
  מאז ומתמיד התחום הפלילי סיקרן ומשך אותי, ומרגע שהחלו הראיונות בשנה השלישית ללימודיי, הבנתי שמקומי הוא אחד- הפרקליטות. התראיינתי בלא מעט משרדים, ובכל הכנות, הריאיון בפרקליטות היה המאתגר והמקצועי ביותר.
  בכל יום אני צוברת עוד ידע, משתפשפת וצוברת יותר בטחון לטעון בפני שופטים וסניגורים, יתרון שנמנע ממתמחים במקומות אחרים.
  המתמחה עובד בצמוד למנחה שעובד על תיקים רבים ומגוונים שמצריכים עבודה רבה שמפתחת את החוש הפלילי של המתמחה ומשפרת את יכולות הכתיבה המשפטיות שלו.
  בצמוד לעבודה השוטפת על תיקים, לאחר שלושה חודשים המתמחים מתחילים להופיע בבתי משפט, פרקטיקה שמפתחת לאין שיעור ולא קיימת במקומות התמחות אחרים.
  יש לי שני מאמנים מדהימים שמרבים לתת לי לעבודה משפטית מגוונת ואני מתלווה אליהם לדיונים רבים ושונים, מה שמאפשר להבין את הלך הרוח של כל דיון ושל כל שופט.
  לסיכום, אני ממליצה בחום על התמחות בפרקליטות, בין היתר מאחר והיא משלבת בה עבודה מגוונת והופעות מרובות בבתי משפט.