התמחות במחוז

 
ההתמחות בפרקליטות מחוז מרכז (אזרחי) כוללת סיוע למאמנים בתיקיהם השונים וייצוג עצמאי של המדינה ומוסדותיה בפני בתי משפט השלום ובתי משפט לענייני משפחה במחוז.

במהלך התמחותם מטפלים המתמחים בתיקים באופן עצמאי החל מקבלת כתב התביעה - איסוף העובדות והמסמכים הנדרשים בשיתוף היחידה הרלוונטית, גיבוש הגרסה העובדתית והטיעון המשפטי, הגשת כתב הגנה מטעם המדינה, הודעות צד ג' ותביעות שכנגד במקרים המתאימים, הכנת תצהירי עדות ראשית, הופעה עצמאית בבתי המשפט, הצגת ראיות וחקירת עדים, סיכום התיק וניהול מו"מ לפשרה. פעולות אלו נעשות באופן עצמאי תחת חניכה והדרכה של המאמנים והרפרנטים השונים במחוז. 
 • שיר הרצוג, מתמחה:

  ​ההתמחות בפרקליטות נחלקת לשני נדבכים: בראשון, כל מתמחה מצוות לפרקליט בכיר המלווה אותו בתיקים שהוא מנהל, ובשני, כל מתמחה מקבל לטיפולו תיקים מתחומי משפט שונים אשר נמצאים באחריותו הבלעדית.


  תיקי המתמחים מנוהלים על ידינו מתחילתם ועד סופם, לרבות הופעות בבתי המשפט, בליווי פרקליטים המשמשים כרפרנטים במחלקות השונות. תיקי המתמחים הם בנושאים שונים ומגוונים, ביניהם: מסחרי, מעמד אישי, נזיקין, מקרקעין ועוד, וכך אנו נחשפים לענפי המשפט השונים.


  העבודה עם המאמן כוללת עבודה על תיקים גדולים ומורכבים, לעיתים עם משמעות ציבורית רחבה, וגם בתיקי המאמן עבודתנו היא משמעותית וחשובה.


  ההתמחות בפרקליטות מפתחת את יכולת הכתיבה והחשיבה המשפטית, מאפשרת להתנסות בהופעה מול שופטים ומגשרים, ובמהלכה שואבים ידע רב וניסיון מפרקליטים מנוסים ומקצועיים, שדלתם תמיד פתוחה.


  פרקליטות מחוז מרכז (אזרחי) היא מקום ההתמחות שבו ניתן למצות את שנת ההתמחות בצורה הטובה, המעשית והמהנה ביותר.

 • ג'ואן תלאווי, מתמחה:

  ​להתמחות בפרקליטות זה לקום כל יום עם תחושת סיפוק, בידיעה שעשיתי את הבחירה הכי טובה שיכולתי לעשות בנוגע לנקודת ההתחלה שלי במקצוע.


  להתמחות בפרקליטות זה להיות עורכת דין כבר מהיום הראשון. בין אם זה בתיקי המתמחים שאנחנו מקבלים ובהם אנו מטפלים מההתחלה ועד הסוף, ובין אם זה בתיקים רחבי היקף של המאמנים בהם המתמחה הוא חלק משמעותי ושווה בצוות המטפל.


  אני, כמתמחה "טרייה" בפרקליטות מחוז מרכז (אזרחי), נחשפתי מכבר וקיבלתי לטיפולי הבלעדי תיקים שונים מהמחלקות השונות: מסחרי, נזיקין, מנהלי, מקרקעין ועוד...


  נחשפתי, ועודני נחשפת, לסוגיו השונים של עולם המשפט. מדי יום נגלים בפניי אופקים, דרכי חשיבה ושיטות עבודה שונות של הפרקליטים ביחידה, ודרכם אני מתווה וסוללת לי את הדרך של עצמי.


  בפרקליטות מחוז מרכז זכיתי במשפחה חדשה, תומכת, מקצועית שדוחפת אותי למצוינות אפילו בפרטים הקטנים ביותר.