התמחות במחוז

 

במחוז דרום (אזרחי) מתקבלים 12 מתמחים בשנה. המתמחים במחוז מטפלים באופן עצמאי בתיקים ומייצגים את המדינה בייפוי כוח של היועץ המשפטי לממשלה בתחומי המשפט השונים בהנחיה והדרכה של הפרקליטים במחוז. בנוסף, כל מתמחה מסייע למאמן בתיקיו ומלווה אותו בעשייתו המשפטית.


התמחות בפרקליטות מחוז דרום (אזרחי) מעניקה למתמחה כלים רבים באשר לאופן ניהול תיק וכן מפתחת את יכולת החשיבה המשפטית של המתמחה בעצימות גבוהה. מתמחים בפרקליטות המחוז מנהלים תיקים באופן עצמאי, עם ליווי והנחיית פרקליט, ובכלל זה – הבנת המסגרת העובדתית ומחקר בדבר המסגרת המשפטית הרלוונטית, כתבי טענות, הופעה בבית משפט, הכנת עדים, הכנת חקירות וכן הלאה. מתמחה בפרקליטות מחוז דרום (אזרחי) נחשף לתחומים רבים ושגרת העבודה מכינה אותו בצורה הטובה ביותר לעבודתו של עורך דין.

מתמחה שרוצה ללמוד, לפתח את יכולת החשיבה המשפטית ולהתנסות בניהול הליכים באופן עצמאי – פרקליטות מחוז דרום (אזרחי) היא המקום עבורו.
 • עתליה ניני, מתמחה:

  לקראת הראיונות בשנה ג' עברו בי תהיות והתלבטויות רבות בנוגע לשאלת המיליון – איפה הכי נכון ויעיל להתמחות ובאיזו התמחות אפיק את המרב. מגזר פרטי או ציבורי? משרד קטן, בינוני או גדול? אזרחי או פלילי? וכן הלאה.
  מהריאיון בפרקליטות מחוז דרום – אזרחי,  יצאתי עם תשובה מוחלטת לפיה כאן אני רוצה להתמחות. ואכן, לאחר חצי שנה בהתמחות אני יכולה לומר כי זו הייתה ההחלטה הנכונה והטובה ביותר. מתמחים במחוז מתנהלים כמו "עורכי דין קטנים". עובדים באופן עצמאי לחלוטין, ממפתחים את יכולת החשיבה המשפטית, הכתיבה המשפטית, לומדים את הז'רגון המקצועי, לומדים לשלוט בכללי הפרוצדורה ועוד.
  לדור המתמחים הבא בתור, מתמחה שרוצה להפיק מההתמחות את מירב הלמידה, ההתפתחות והעשייה, ההחלטה הטובה ביותר היא להתמחות במחוזות הפרקליטות השונים. מההתמחות הזו תצאו מצוידים בכלים הטובים ביותר שניתן לקבל בשנה אחת בלבד.
  עתליה ניני, מתמחה, פרקליטות מחוז דרום (אזרחי).
  AtalyaN@justice.gov.il

 • סיגל אסייג, מתמחה:

  הסיסמא המלווה את פרקליטות מחוז דרום (אזרחי) בעניין גיוס מתמחים הינה:" כל הרוצה להחכים- שידרים!" כמתמחה בפרקליטות מחוז דרום (אזרחי) אני גאה ושמחה לומר כי זו לא רק סיסמא, זו עובדה.


  תקופת ההתמחות מלאה בעשייה משפטית, במהלכה עוסק המתמחה במגוון רחב של תיקים מתחומי המשפט השונים:  מעמד אישי, נזיקין, מקרקעין, מנהלי, עבודה, מיסים ועוד. העשייה כוללת ניהול התיק, הכנת כתבי בי-דין, ייצוג בדיונים, קשר עם הרפרנט מהמשרד הרלוונטי ועוד. בנוסף לתיקי המתמחה נחשף המתמחה גם לתיקי מאמנו האישי, מסייע לו באיסוף חומרים, כתיבה ואף מתלווה אליו לדיונים.


  אין ספק כי הידע, הנסיון בליטיגציה והכלים הנרכשים במהלך תקופה זו יהוו נקודת מוצא מצויינת לתחילת הדרך כעורך דין ובכלל בהמשך בעולם המשפט.
  אחד היתרונות החשובים בהתמחות בפרקליטות מחוז דרום (אזרחי) הוא האווירה המשפחתית והנעימה לה זוכה המתמחה מכל צוות הפרקליטות, החל מפרקליט המחוז, כלל הפרקליטים וצוות המזכירות.


  לסיכום, ממליצה בחום, ושמחה על כך שזכיתי להיות מתמחה בפרקליטות מחוז דרום (אזרחי).
  סיגל אסייג, מתמחה, פרקליטות מחוז דרום (אזרחי).
   SigalAs@justice.gov.il