התמחות במחוז

 

 • אלי מויאל, מתמחה:

  ייצוג המדינה ותחושת השליחות ליוו אותי עוד במסגרת השירות הצבאי כלוחם וכקצין בחיל הרגלים. את לימודי המשפטים התחלתי כהמשך טבעי לשירות הצבאי וכבר בשנה הראשונה ללימודי המשפטים נחשפתי לעולם המשפט הפלילי והיה לי ברור שארצה לעסוק בתחום זה. במסגרת לימודי התואר, בחרתי להתנסות בעבודה מעשית במסגרת קליניקה בפרקליטות מחוז דרום, כדי להעשיר את הידע והניסיון בתחום בטרם תקופת ההתמחות.


  בעת ראיונות הקבלה למקומות ההתמחות, היה לי ברור שארצה להיות חלק מהפרקליטות ולייצג את המדינה, הן מסיבות מקצועית והן מתחושות תרומה למדינה. הגדרת תפקיד התובע כמי שאמון על חקר האמת והצגתה בפני בית המשפט נתפסות בעיניי כשליחות המהווה ערך מוסף לחיי המקצועיים.


  זמן קצר לאחר תחילת ההתמחות, קיבלתי לטיפולי תיקים שונים, עסקתי בכתיבת מסמכים משפטיים, הייתי בקשר עם נפגעי עבירה והופעתי בבתי המשפט בדיונים שונים ואף בוועדות שחרורים.


  לטעמי, הייחוד שבעבודת המתמחה בפרקליטות, בניגוד להתמחויות במגזר הפרטי, היא תחושת האחריות שמונחת על כתפי המתמחה, הן בייצוג וניהול תיקים באופן עצמאי, והן בשותפות מלאה בקבלת החלטות, זאת תוך עבודה צמודה לפרקליט אשר מלווה את המתמחה לכל אורך הדרך ומעשיר אותו בניסיונו האישי ובידע המקצועי שצבר.


  אין לי כל ספק כי הבחירה להתמחות בפרקליטות הייתה הבחירה הנכונה עבורי.

 • הדס עמר, מתמחה:

  בשנה השלישית ללימודי המשפטים במכללת ספיר, השתלבתי בפרקטיקת הפרקליטות הפלילית, בה נחשפתי לעבודת הפרקליט הלכה למעשה. כבר אז היה ברור לי שארצה לקחת חלק בעשייה ולייצג את המדינה.


  ההתמחות בפרקליטות היא חוויה משמעותית עבורי. ברמה האישית, מדובר בתפקיד שמתלווה אליו אחריות עצומה ותחושת שליחות. ברמה המקצועית, אני חושבת שהפרקליטות הפלילית היא בית הספר הטוב ביותר למשפט פלילי. כמתמחים שהינם חלק בלתי נפרד מניהול התיקים, אנחנו נחשפים למקרים שונים ועומדים בקשר קבוע עם גורמים כמו משטרת ישראל, סניגורים, שופטים, נפגעי עבירה וכו'.


  כבר בשבועות הראשונים להתמחות, קיבלתי לטיפולי תיקים, עסקתי בכתיבה משפטית וייצגתי את המדינה בבית משפט השלום ובוועדות שחרורים. ההזדמנות ללמוד משהו חדש בכל רגע נתון וההשתתפות בניהול התיקים בפועל ובקבלת ההחלטות, הופכים את ההתמחות בפרקליטות למיוחדת ביחס להתמחות במקומות אחרים.


  אני בטוחה שההתמחות בפרקליטות תתרום רבות להמשך דרכי המקצועית ובכלל.