התמחות במחלקה

 
​במחלקה להנחיית תובעים מוסמכי היועץ המשפטי לממשלה עובדים שלושה מתמחים, המלווים את פרקליטי המחלקה בעבודתם השוטפת. כל מתמחה מוצמד לשני מאמנים, ונחשף כך למגוון רחב יותר של נושאים ודרכי עבודה.

המתמחים מתלווים למאמנים להופעות בבתי המשפט ודיונים מחוץ למשרד, משתתפים בימי העיון שמארגנת המחלקה ועוד. המתמחים מגבשים חוות דעת בעררים, בבקשות לעיכובי הליכים ומשולבים בכלל העבודה המשפטית השוטפת. 

בנוסף, המתמחים מסייעים בריכוז הנתונים הנדרשים לצורך עבודת הפיקוח על התובעים ומסייעים בכך באופן שוטף.
המתמחים במחלקה להנחיית תובעים מוסמכי היועץ המשפטי לממשלה נהנים מאווירה משפחתית ופתוחה ומיחס חם.
בסיומה של שנת ההתמחות המתמחה במחלקה הוא בעל ידע רחב בתחום האכיפה בתכנון ובניה, וזוכה להתוודע לעבודתן של מערכות שלטון רבות, הן ברמה המדינתית וברמה המקומית.
 • יוסף עכאשה, מתמחה:

  ​"השפה היחידה להבנת דברים מסוימים היא חוויה ישירה, יש חוויות שפשוט לא ניתן לתרגם, חייבים לגעת בשביל לדעת" (טוב בראון)


  התמחותי במחלקה היא תהליך העצמה, מדהים ומרתק המבוסס כולו על שיתוף.אני מתמחה אצל סגנית מנהלת המחלקה, שאחראית על התביעה הפלילית המדינתית והמקומית בעבירות לפי החיקוקים המנויים בתוספת השלישית לחוק בתי המשפט התשמ"ב-1984 ועובד בשיתוף עם עו"ד אשר זליגר שאחראי על התביעה ברשויות המקומיות. כמו כן, בחלק שאחראי על תכנון ובנייה אני מסייע בכתיבת חוות דעת משפטיות בעררים על החלטות הוועדות המקומיות לתכנון ולבנייה.


  במסגרת עבודתי אני עוסק בניסוח מסמכים משפטיים, עיבוד ראיות וכתיבת חוות דעת בעררים בתחום התכנון והבנייה ובבקשות לעיכוב הליכים בכתבי אישום, איתור פסיקה וניתוח פסקי דין ומשתתף בפגישות התייעצות עתיות עם גורמים בתביעה המקומית, התביעה המדינתית, המשטרה, יחידות הסמך וגופים שונים בפרקליטות המדינה.


  העבודה במחלקה היא חווית למידה והזדמנות של ממש לראות מקרוב חשיבה משפטית מהי. אני משוכנע כי חוויה זו אשר זומנה לי בערש התפתחותי המקצועית תשמש כתנופה לקריירה המשפטית שלי.


  אני אסיר תודה על חווית לימוד פורייה ומעשירה, בה רכשתי המון ידע משפטי עיוני ומעשי וזכיתי לעבוד מול פרקליטים מוכשרים, המכבדים ומעריכים את דעתי ורואים בי חלק אינטגראלי בעבודה המשפטית, ומקדישים זמן ומשאבים כדי לסייע בידי לראות את התמונה המשפטית בשלמותה להבין אותה ולנתח אותה.