עתירה לבג"צ של הסיוע המשפטי - גבר מסורב גט כ-50 שנה

 
|22/06/2011 |

​בן 75, מבקש חמישים שנה גט מאשתו. הלשכה לסיוע משפטי במשרד המשפטים פנתה לבג"צ משלא קיבל מבוקשו על אף השנים הרבות שחלפו והעובדה שהקים משפחה עם ידועתו בציבור.


בעתירה שהגישה הלשכה לסיוע משפטי בתל-אביב של משרד המשפטים באמצעות עורכי הדין מיכאל גבור והילה פרנקל, נטען כי האיש המתגורר היום בנתניה ואשתו נישאו בשנת 1955, לאחר שישבו יחד בכלא, שם הכירו אחד את השני. לאחר שחרורם מבית הכלא נפגשו דרכיהם, וכעבור תקופה קצרה נישאו ומנישואים אלה נולדו לשניים שמונה ילדים.

בעתירה טוען האיש כי שנים מעטות לאחר נישואיהם התגלה לו צד אלים ותוקפני באישיותה של אשתו. לטענתו, היא מעולם לא תמכה בו, ואף נהגה כלפיו בבוטות ובתוקפנות, עד כדי אלימות פיזית ובעצם הפכה את חייו וחיי ילדיהם לגיהינום. עוד טוען האיש בעתירה כי האלימות הגיעה למצבים שבהם אשתו הכתה אותו פיזית, שרפה את בגדיו, רדפה אותו וביישה אותו ברבים. לטענתו, בעקבות התנהגותה האלימה, שהלכה והחריפה לאחר שהיא זרקה עליו מי אש כדי לשרוף את פניו, הוא אף פנה למשטרה ועזב את הבית. עוד נטען בעתירה כי בשנות השמונים ויתר הבעל על זכויותיו בדירת המגורים בה מתגוררת האישה בתמורה להבטחה שתתן לו גט, אך היא לא עמדה בהתחייבותה. 

יש לציין כי האיש מתגורר כיום בנתניה עם אישה אחרת, ידועתו בציבור זה 45 שנה, ועמה יש לו חמישה ילדים משותפים. 

העתירה מופנית נגד בית הדין האזורי בתל-אביב ובית הדין הרבני הגדול, שנטען שאינם מאפשרים לגבר לקבל את הגט לו הוא זקוק. האישה טוענת שברצונה למות כאישה נשואה, וכי כולם יודעים שהיא התנהגה ביושר ובהגינות כאשר בבית הדין הרבני היא אף טענה שהיא רוצה שלום בית ומוכנה שבעלה יחזור אליה מיד.

> לכתבה שפורסמה בעיתון ישראל היום

> לכתבה ב- ynet