המומחים הפרטיים יוכלו להמשיך להיכנס לבתי הכלא

 
|19/02/2014 |

עכשיו זה סופי: המומחים הפרטיים יוכלו להמשיך להיכנס לבתי הכלא, המדינה חזרה בה מהערעור שהגישה לבית המשפט העליון

בעקבות פניית הסניגוריה הציבורית למשרד המשפטים (לפרקליט המדינה שי ניצן, למשנה ליועץ המשפטי לממשלה (פלילי) רז נזרי ולמנהלת מחלקת הבג"צים אסנת מנדל), החליטה המדינה לחזור בה מבקשת רשות ערעור שהגישה לבית המשפט העליון על פסק דינו של בית המשפט המחוזי מרכז, אשר הורה לאפשר הכנסת מומחים פרטיים לבתי הכלא, בניגוד להוראת השעה שפרסם שירות בתי הסוהר.
עוד החליטה המדינה להקפיא את הוראת השעה ולקיים עבודת מטה על הוראה חדשה שתחליף אותה, הפעם תוך קיום דיון על כך גם עם הסניגוריה הציבורית.
הסניגוריה הציבורית מברכת את הפרקליטות ושב"ס על ההחלטה הראויה שהתקבלה בסופו של יום.
 
תקציר הפרקים הקודמים:
בית המשפט המחוזי מרכז הורה על הכנסת מטפלים פרטיים לכלא, לצורך הכנת תוכניות שיקום פרטיות, בניגוד להוראת השעה שפירסם שירות בתי-הסוהר. פסק הדין, מיום 12.1.14, בחן את הוראת השעה שפירסם שב"ס ביום 15/10/13, אשר ביטלה את פקודת הנציבות הקיימת בנושא "כניסת מטפלים פרטיים בתחום הטיפול והשיקום" והקשיחה את התנאים והליכי התיאום בנושא זה.

כזכור, מיד לאחר פרסום הוראת השעה, ביום 20.10.13, פנה הסניגור הציבורי הארצי בפנייה דחופה לשב"ס. הסניגור הציבורי הארצי עמד על כך שההוראות שהוחלו באופן חד צדדי בהוראת השעה הן "בלתי חוקיות ובלתי חוקתיות, ורומסות באופן בוטה זכויות יסודיות של אסירים ועצורים, כמו גם של המומחים המבקשים לבקרם מטעם סניגוריהם.[...] כל זאת נעשה ללא כל תכלית ראויה נראית לעין העשויה להצדיק פגיעות כה מרחיקות לכת, ללא כל מידתיות, ואף ללא הסמכה חקיקתית ספציפית שתתיר זאת."
 

לקריאת המסמכים:

 מכתב לנציב שב'ס - הוראת השעה.tifמכתב לנציב שב'ס - הוראת השעה.

הוראת השעה - ביטול פקנ'צ 04.41.00.docהוראת השעה - ביטול פקנ'צ 04.41.00

תשובת שבס.docתשובת שבס

החלטה ברנט.TIFהחלטה ברנט.TIF

בקשת המדינה למחוק את בקשת רשות הערעור.TIFבקשת המדינה למחוק את בקשת רשות הערעור.TIF