פעילות שטח ביום הבינלאומי 2014

 
|04/12/2014 |

​ביום הבינלאומי למען שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות שחל ב-3 בדצמבר 2014, כ-1,000 "שגרירי נגישות" ביקרו בעסקים קטנים ברחבי הארץ.

קיימנו פעילות משותפת ברחבי הארץ בשיתוף למעלה מאלף פעילים, אנשים עם מוגבלות וללא מוגבלות, מארגונים שונים, מתנועות נוער ומרשויות מקומיות.


פעילות ביום הבינלאומי 2014

  • במסגרת הפעילות יצאו הפעילים לשטח לבקר בעסקים קטנים באזור מגוריהם, לראות האם הם מונגשים ולהסביר לבעלי העסקים כיצד עליהם להיערך למתן שירות בצורה מותאמת ונגישה לאנשים עם מוגבלות.  הפעילים חילקו חוברות הסברה בנושא שהוכנו על ידי נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. החוברות היו בעברית, ערבית ורוסית.
  • חשוב לכולנו שגם בעלי העסקים הקטנים, שלהם השפעה משמעותית על המרחב הציבורי, וגם האנשים עם המוגבלות, יהיו מודעים לנדרש ע"פ התקנות ולאופן בו אפשר ליישם אותן.
  • לאנשים עם מוגבלות תפקיד מהותי בהטמעת התקנות הן מכיוון שתקנות נגישות לשירות דורשות במקרים רבים שאדם יבקש את ההתאמה המתאימה לו, והן מכיוון שלציבור הרחב תפקיד מרכזי בבקרה על יישום התקנות בהיותם לקוחות הפוגשים את בעלי העסקים בחיי היום יום.
  • אחיה קמארה, נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות: "למרות החקיקה המתקדמת בישראל בתחום הנגישות, בשטח עדיין לא הופנמה בקרב נותני השרות, חשיבות הנגישות ככלי להשתלבותם של אנשים עם מוגבלות בכל תחומי החיים, מה שגורם להדרתם מהמרחב הציבורי מחד ולהפסדים ניכרים לבעלי העסקים שאינם נהנים ממאות אלפי לקוחות עם מוגבלות ובני משפחותיהם שהיו רוצים, אך אינם יכולים לצרוך את שירותיהם".

ביום זה פעלנו ביחד לקידום הנגישות בכל מקום בארץ!

 

פנו אלינו

 

עלוני הדרכה

 

נגישות עסקים קטנים

 

מצגות

 

סרטונים

 
_____________________________________________
הדף עודכן לאחרונה 30 במרס 2016