האיחוד האירופי פרסם רשימה מעודכנת של מדינות שלא משתפות פעולה בתחום המיסוי

 
|25/03/2019 |

ביום 12.3.19 פרסם האיחוד האירופי רשימה עדכנית של מדינות וטריטוריות שאינן משתפות פעולה בתחום המיסוי ומוגדרות כ- "מקלטי מס" (the EU list of non-cooperative jurisdictions for tax purposes ).

בהתאם להודעת האיחוד האירופי, חלק מהמדינות לא תיקנו את כל הליקויים במשטר, בעוד שמדינות אחרות לא התחייבו ולא ניסו להתקין עקרונות או חקיקה בתחום המיסוי. לכן, האיחוד האירופי החליט לעדכן את הרשימה השחורה ולהוסיף מדינות אלה לרשימה של המדינות שאינן משתפות פעולה בתחום המיסוי. 
 
להלן "הרשימה השחורה" של המדינות שלא משתפות פעולה בתחום המיסוי: סמואה האמריקנית (American Samoa), ארובה (Aruba), ברבדוס (Barbados), בליז (Belize), ברמודה (Bermuda), דומיניקה (Dominica), פיג'י (Fiji), גואם (Guam), איי מרשל (Marshall Islands), עומאן (Oman), סמואה (Samoa), טרינידד וטובגו (Trinidad and Tobago), איחוד האמירויות הערביות (United Arab Emirates), איי הבתולה האמריקאיים (US Virgin Islands) וונואטו (Vanuatu). 
 
בנוסף, האיחוד האירופי קיבל את בקשת חלק מהמדינות שלא הצליחו לתקן את כל הליקויים בתחום המיסוי מסיבות מוצדקות ועל אף מאמצים משמעותיים, והסכים להאריך את המועד לעמידה בהתחייבויותיהם, כמפורט בנספח  2להודעת האיחוד האירופי.