פעילות בינלאומית

 • FATF

  ארגון ה-FATF​  (Financial Action Task Force) הינו כוח משימה בינלאומי האמון על פיתוח וקידום מדיניות עולמית ושיתופי פעולה בינלאומיים במאבק בהלבנת הון, במימון הטרור ובמימון פרוליפרציה של נשק להשמדה המונית. מאז הקמתו בשנת 1989 מוביל ארגון ה-FATF את המאמץ הבינלאומי על ידי יצירת מסגרת נורמטיהית וקביעת סטנדרטים למאבק בהלבנת הון ובמימון טרור, אותם מחויבות המדינות לאמץ וליישם, לצד ביצוע מעקב שוטף אחר יישום המלצותיו. הארגון מקדם את יישום הסטנדרטים באמצעות גיבוש ופרסום הערות פרשניות לסטנדרטים, מסמכי הנחייה, דוחות טיפולוגיות, ועוד. מסמכים אלו באים לסייע למדינות לעמוד בסטנדרטים ולשפר את יכולתן להיאבק בהלבנת הון, מימון טרור ומימון פרוליפרציה של נשק להשמדה המונית, בהתאם לפרופיל הסיכונים בשטחן. 

  ארגון ה-FATF הוקדם על ידי מדינות ה-G7 וכיום מדווח לפורום מדינות ה-G20; הארגון מונה כיום 37 מדינות חברות בלבד (עוד שני ארגונים רב-מדינתיים). בין המדינות החברות בארגון ניתן למצוא את ארה"ב, קנדה, בריטניה, צרפת, רוסיה, סין, יפן, דרום אפריקה, הולנד, בלגיה, שוויץ, נורבגיה, ספרד ועוד. בדצמבר 2018 ישראל צורפה כמדינה ה-36 לארגון.

 • Egmont Group

  תופעת הלבנת ההון ומימון הטרור היא תופעה גלובאלית. הדרך האפקטיבית ביותר להתמודד עם מיגור התופעה - המתאפיינת לא פעם בהעברות כספים בין מספר רב של צדדים ומדינות - הוא על דרך שיתוף פעולה בין המדינות השונות. החלפת המידע בין יחידות מודיעין פיננסי מקבילות בעולם (Financial Intelligence Unit או FIU) היא חלק אינטגרלי בהתנהלות השוטפת ובמאבק בפשיעה זו.

 • MONEYVAL

  ארגון MONEYVAL  הנו הארגון האזורי של מועצת אירופה העוסק במניעת הלבנת הון ומימון טרור. הארגון הוקם בשנת 1997 כארגון אזורי דמוי-FATF  (FATF Style Regional Body או FSRB) לקידום יישום המלצות ה-FATF במדינות החברות בו. כיום חברות בו למעלה מ-30 מדינות אירופאיות, וכן משמשים בו כמשקיפים ארגונים בינלאומיים דוגמת ה-FATF, קרן המטבע העולמית, הבנק העולמי וגופי האו"ם למלחמה בפשיעה וסמים וכן טרור. הארגון אמון על עריכת ביקורות הדדיות, שבהן נבחנת מידת עמידתן של המדינות החברות בארגון בסטנדרטים הבינלאומיים המחייבים בתחום איסור הלבנת הון ומימון טרור, וכן מקיים מעקב שוטף אחר תיקון ליקויים שנמצאו בביקורות. ​