כתב אישום בגין תקיפת צוות רפואי וחטיפת נשק ממאבטח בבית חולים אסותא באשדוד

 
|28/11/2017 |

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד תושב נתניה כבן 21 אשר תקף צוות רפואי בבית החולים "אסותא" באשדוד וחטף נשק ממאבטח.
כתב האישום מייחס לנאשם עבירות בנשק, חבלה חמורה, תקיפות שונות, תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות והפרעה לשוטר במילוי תפקידו.

​מכתב האישום שהוגש באמצעות עו"ד קרן שטרית עולה כי תחילתו של האירוע בתאריך 21/11/17 בתחנת הדלק "דור אלון" בכניסה לגן יבנה, בסמוך לאחר השעה 8:00 בבוקר, אז התקבלה קריאה במוקד המשטרה, כי ישנו אדם אשר מתנהג בצורה מוזרה ומחשידה בתחנת הדלק.
כוח משטרה, אשר הוזעק למקום, פגש בנאשם, כשהוא עם ידיו בכיסים, אישוניו נראו מורחבים ואינו מגיב כלל לשאלות השוטרים. מתוך דאגה למצבו הבריאותי, הוזעקה ניידת מד"א למקום.
הנאשם פונה בניידת מד"א לבית החולים אסותא באשדוד כשבמהלך הנסיעה בדקו אנשי הצוות הרפואי את הנאשם בדיקות שונות בניידת.

בהגיעם אל מיון בית החולים, בזמן שהצוות הרפואי הוציא את מיטת האלונקה מהניידת, כשהנאשם שוכב עליה, החל הנאשם לפתע להשתולל ולבעוט ברגליו ובידיו לעבר הצוות הרפואי.
הנאשם התיישב על המיטה, ניתק את המכשירים הרפואיים שחוברו אל גופו, והמשיך לבעוט בידיו וברגליו בצוות הרפואי.
בשלב מסוים, הנאשם נעמד על המיטה. אחת החובשות אחזה בידיו של הנאשם על מנת שלא יפול מהמיטה, אולם הנאשם המשיך והשתולל עם רגליו וידיו, אחז בחזקה בידה של החובשת וקיפל את אצבעותיה בידה השמאלית. כתוצאה מכך, דיממה החובשת בציפורניה וכן נגרמו לה שברי תלישה בשתי אצבעות ביד שמאל והיא נזקקה לטיפול רפואי.
הנאשם אף ניסה להשליך מוניטור שהיה במקום אל עבר הצוות הרפואי בעת שניסו לאחוז בו.

שני מאבטחים של בית החולים שהגיעו למקום ביקשו מהנאשם להירגע ולחזור אל חדר המיון, אולם הנאשם לא שעה לבקשת המאבטחים, דחף את שניהם מעליו והמשיך ללכת.
בשלב זה הצטרף מאבטח שלישי וכולם אחזו בנאשם על מנת להרגיעו. הנאשם התנגד והשתולל עם ידיו, דחף את המאבטחים עם ידיו מעליו ובמקום התפתח מאבק בין הנאשם למאבטחים.
תוך כדי המאבק, הושיט הנאשם את ידו לעבר נרתיק האקדח שנשא המאבטח השלישי, הוציא את האקדח מסוג גלוק מהנרתיק והצליח להשתחרר מאחיזת המאבטחים, כשהוא אוחז באקדח בידו.
הנאשם נמלט מהמאבטחים בתוך שטח בית החולים תוך שהמאבטחים דולקים אחריו.    

כוח משטרה אשר הוזעק במקביל למקום, פגש בנאשם כשהוא הולך בתוך שטח בית החולים, מחזיק את האקדח בידו, ומדי פעם מניפו כלפי מעלה.
השוטרים התקרבו אל עבר הנאשם, כשנשקיהם האישיים שלופים בידיהם,  הזדהו בצעקה כאנשי משטרה והורו לנאשם לעצור ולהשליך את האקדח לפני שהם יורים.
הנאשם לא שעה להוראות השוטרים, והמשיך ללכת על הכביש לכיוון היציאה מבית החולים, כשהוא אוחז באקדח כל העת בידו.
אחד השוטרים התקרב אל עבר הנאשם והמשיך לצעוק לו שיזרוק את האקדח. הנאשם הרים את ידו עם האקדח וכיוון את האקדח לעבר השוטר מארק  וצעק לעברו שירה בו.
השוטר בתגובה דרך את נשקו האישי וכיוונו לעבר ברכיו של הנאשם. בשלב זה, שוטרת אשר הבחינה במתרחש, ביצעה בתגובה ירי באויר.

כתוצאה מכך, השליך הנאשם את האקדח על הקרקע. ונמלט בריצה לכיוון רחוב אטלנטנה באשדוד, עד שנעצר ע"י שוטר שעמד במקום.
תוך כדי מעצרו המשיך הנאשם להשתולל וניסה להיחלץ מידי השוטרים.
במקביל להגשת כתב האישום ביקשה הפרקליטות להורות על מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים נגדו.