כתב אישום בגין שוד בנסיבות מחמירות ותקיפת זקן בדימונה

 
|10/11/2017 |

​פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום כנגד דניס ברודובסקי, תושב דימונה כבן 32, בגין שוד שביצע עבירות שוד בנסיבות מחמירות ותקיפת זקן לאחר ששדד את המתלוננת, תושבת דימונה כבת 71, וגרם לה לחבלות קשות.

​על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד אירה ויימן – קריקון, עולה כי בתאריך 29.10.17 בסמוך לשעה 10:00 הגיעה המתלוננת לסניף בנק הפועלים בדימונה ומשכה באמצעות מכשיר הכספומט מחוץ לסניף הבנק, כסף מזומן בסך של 2,000 ₪, שהינו חלק מקצבת ביטוח הלאומי של המתלוננת. המתלוננת עמדה בסמוך לכספומט, ספרה את הכסף והכניסה אותו לשקית.
באותה עת עמד הנאשם ליד הבנק, וראה את המתלוננת סופרת את הכסף. לאחר שיצאה המתלוננת מהבנק והחלה ללכת בכיוון ביתה, עקב הנאשם אחריה.
המתלוננת נכנסה לבניין המגורים שלה, והנאשם נכנס אחריה. המתלוננת עלתה במדרגות כשהיא אוחזת בידיה את השקית ובה הכסף, ארנק, בקבוק מים, וכן את הכלב שלה.
בשלב זה משך הנאשם מידה של המתלוננת את השקית. המתלוננת בתגובה תפסה את הנאשם, והנאשם נרתע מפני המתלוננת. בשל מעשי הנאשם, נפלה המתלוננת במורד גרם המדרגות והשתטחה על הרצפה בין הקומות הראשונה והשניה בבניין.

הנאשם הותיר את המתלוננת שרועה על המדרגות ונמלט מהמקום עם השקית של המתלוננת על תכולתה. בהמשך הנאשם לקח לעצמו את הכסף וזרק את יתר החפצים.
נכדתה של המתלוננת מצאה אותה שרועה על הרצפה והזעיקה את כוחות ההצלה.
המתלוננת פונתה באמצעות אמבולנס למרכז הרפואי "סורוקה" כשהיא במצב של  הכרה מעורפלת שם היא הורדמה והונשמה.
כתוצאה ממעשיו של הנאשם נגרמו למתלוננת דימום מוחי וכן שבר באגן.
המתלוננת אושפזה ביחידה לטיפול נמרץ למשך חמישה ימים, ולאחר מכן הועברה למחלקה נוירולוגית והיא עדיין מאושפזת נכון למועד הגשת כתב האישום, וצפוי לה שיקום ארוך.

הפרקליטות ביקשה את מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.
בבקשת המעצר שהגישה עו"ד אירה ויימן קריקון צוין כי: "המשיב ביצע את המעשים   כלפי מתלוננת מבוגרת, תוך ניצול הזדמנות שנקרתה בדרכו ולאחר שעקב אחריה עד ביתה. המשיב גרם במעשיו לחבלות קשות ביותר למתלוננת, אשר עלולות להותיר נזק  חמור , הכל לשם בצע כסף".