תערוכת החדשנות הישראלית הראשונה בתולדות WIPO

 
|06/10/2016 |

​תערוכת החדשנות הישראלית הראשונה בתולדות WIPO (הארגון העולמי לקניין רוחני של האו"ם), הוקדשה לזכרו של הנשיא התשיעי שמעון פרס במלאת שבוע למותו. התערוכה הושקה על ידי משרד החוץ ורשות הפטנטים שבמשרד המשפטים, והוצגו בה המצאות וחידושים ישראליים, ובינהם: Waze, Gettaxi ו-Moovit. 

לראשונה בתולדות WIPO (הארגון העולמי לקניין רוחני של האו"ם), השיקו משרד החוץ ורשות הפטנטים שבמשרד המשפטים תערוכה ייחודית המציגה את רוח החדשנות וכושר ההמצאה הישראלי. אירוע הפתיחה החגיגי של תערוכת החדשנות הישראלית ייערך היום בז'נבה שבשוויץ. 

מנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור ביקשה להקדיש את התערוכה לזכרו של פרס, כמי שהקדיש את חייו להבטיח כי עתידה של ישראל יתבסס על מדע וטכנולוגיה פורצת דרך.

 

החל מתחילת השבוע ועד ה-11 באוקטובר, תוצג בז'נבה תערוכה ישראלית אינטראקטיבית, המאפשרת הצצה לשלל הישגים טכנולוגיים פורצי דרך של חברות ישראליות.

 

התערוכה "Israel - Inspiring Innovation" מוצגת כחלק משיתוף הפעולה הפורה של רשות הפטנטים עם ארגון WIPO וכחלק ממאמצי ההסברה הישראליים של משרד החוץ. אירוע ההשקה החגיגי של התערוכה התקיים היום בהשתתפות מנכ"לית משרד המשפטים, אמי פלמור; מנכ"ל WIPO, ד"ר פרנסיס גארי; השגרירה וראש נציגות הקבע של ישראל ליד האו"ם בז'נבה, אביבה רז-שכטר; ראש רשות הפטנטים, אסא קלינג ונציגי מדינות שונות ברמת שרים, שגרירים וראשי משרדים. 


התערוכה מציגה עשרות המצאות "תוצרת ישראל", אשר הטביעו חותם ברמה הגלובאלית, בשלושה תחומים מרכזיים: בריאות ואיכות חיים, חקלאות וקיימות וטכנולוגיות מידע. בין היתר, התערוכה מציגה פיתוחים של תדיראן, מקורות, אדמה, מוביט, ווייז, גט-טקסי ועוד. הרשימה המלאה מצורפת לנוחותכם.
ברוח של קידמה טכנולוגית, התערוכה כולה מבוססת על חוויה ויזואלית אינטרקטיבית, המאפשרת לכל אורח לקבל מידע אודות המצאה ספציפית באמצעות הפעלת "סצנה" במסך מגע ייעודי.


בדבריה באירוע פתיחת התערוכה, בחרה מנכ"לית משרד המשפטים, אמי פלמור, להקריא מדבריו של הנשיא התשיעי פרס במעמד הפתיחה של מרכז החדשנות של ישראל: "מדינת ישראל היא מקום בו לחדשנות אין גבולות. ככל שהחלום גדול יותר התוצאה מרהיבה יותר. אני גאה בצעירים שלנו... הם ניחנו בעצמאות, ביצירתיות ובחוצפה ישראלית יוצרת".


ראש רשות הפטנטים, אסא קלינג: "עריכת תערוכה ב-WIPO מציגה את המובילות של יזמים ישראלים וחדשנות טכנולוגית ומבטאת את החשיבות של עיגון זכויות הקניין הרוחני לשם ההצלחה המסחרית של מוצר טכנולוגי. עריכת תערוכה דיגיטלית אינטראקטיבית זו ממחישה גם היא חדשנות ישראלית. זו הזדמנות ייחודית להציג בפני נציגי מדינות העולם כולו כיצד ישראלים מחדשים ועושים שימוש מושכל בשיטת הפטנטים."