מינוי ד"ר שלומית ווגמן-רטנר, לתפקיד ראש הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור במשרד המשפטים

 
|30/12/2015 |

שרת המשפטים החליטה למנות את ד"ר שלומית ווגמן-רטנר לתפקיד ראש הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור במשרד המשפטים​​.

שלומית ווגמן רטנר

​שרת המשפטים בחרה את ד"ר ווגמן-רטנר לאחר שועדת איתור, בראשות מנכ"לית משרד המשפטים, עו"ד אמי פלמור, המליצה על שתי מועמדות לתפקיד. חברי הועדה הנוספים היו: נתי לויט, נציג מטעם נציבות שירות המדינה;  עו"ד רז ניזרי, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (פלילי); ניצב מני יצחקי, ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרת ישראל;  ומירב בארי, נציגת הציבור.

ד"ר שלומית ווגמן-רטנר, הינה בעלת תואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית. את תואר המוסמך במשפטים ואת הדוקטורט סיימה באוניברסיטת ייל שבארה"ב. 

ד"ר ווגמן-רטנר החלה את דרכה בעולם המשפט כעוזרת המשפטית של נשיא בית המשפט העליון לשעבר, אהרון ברק. בשנת 2005 הייתה שותפה לתהליך הקמת הרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע במשרד המשפטים. החל משנת 2011 כיהנה ד"ר ווגמן-רטנר כיועצת המשפטית של הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור. לאחרונה, שימשה כממלאת ממקומו של פול לנדס, מי שכיהן כראש הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור כ-5 שנים.

שרת המשפטים, ח"כ איילת שקד: "שלומית היא אשת מקצוע, ראויה ואיכותית, המסורה לשירות המדינה. שלומית שימשה כממלאת מקום ראש הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור במשך מספר חודשים והוכיחה כי כישוריה עומדים לה למילוי תפקיד זה. אני מברכת אותה על מינויה,  ובטוחה כי תעשה חיל  כראש הרשות."