מינויים חדשים של פרקליטות מחוז ת"א ומרכז (אזרחי)

 
|02/04/2015 |

​ועדת המכרזים של נציבות שירות המדינה בחרה פה-אחד בעו"ד ליאורה חביליו לתפקיד פרקליטת מחוז תל אביב (אזרחי), ובעו"ד שירלי אנגלרד לתפקיד פרקליטת מחוז מרכז (אזרחי).

חברי ועדת המכרזים היו השופטת בדימוס, גב' שרה פריש (יו"ר); פרקליט המדינה, מר שי ניצן; היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, גב' שלומית פרגו-ברנע; ויו"ר ארגון הפרקליטים, גב' לימור פלד.

 

עו"ד חביליו תחליף בתפקיד את עו"ד גלי מיארה שפרשה בתום קדנציה מלאה, ואילו עו"ד אנגלרד תקים את הפרקליטות האזרחית של מחוז מרכז, ותעמוד בראשה.

 

עו"ד ליאורה חביליו עובדת בפרקליטות מאז שנת 1987, אז החלה את דרכה בפרקליטות מחוז ירושלים, שם שימשה כפרקליטה הן בתחום הפלילי והן בתחום האזרחי. מאז התקדמה בסולם הדרגות וכיהנה בשורה של תפקידים, כאשר בשנים האחרונות (מאז 2007) שימשה כפרקליטת מחוז ירושלים (אזרחי).
 
עו"ד חביליו ניהלה תיקים רבים במהלך השנים, לרבות תיקים בעלי חשיבות ציבורית רבה כגון ביטול הבחירות בעיר בית שמש והליכים משפטיים בעניינן של ועדות שישינסקי 1 ו-2, שבחנו מהו חלקו הראוי של הציבור מהשימוש במשאבי הטבע ומניעת ריכוז הרווחים ממשאבים אלה בידי מעטים. בשנים האחרונות ניהלה, כאמור, את פרקליטות מחוז ירושלים (אזרחי) המונה כ-80 פרקליטים, עובדי מינהלה ומתמחים.

ליאורה חביליו (55), נשואה ואם לשלושה, הינה בעלת תואר ראשון ותואר שני במשפטים מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

עו"ד שירלי אנגלרד עובדת בפרקליטות מאז שנת 1989, אז החלה את דרכה כסטודנטית במחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה. היא התמחתה אצל השופטת בדימוס עדנה ארבל וכן בפרקליטות מחוז תל אביב (אזרחי), ומשנת 1992 משמשת כפרקליטה בפרקליטות. מאז שנת 2007 היא מנהלת המחלקה לעניינים מינהליים במחוז תל אביב (אזרחי) וכן אחראית על תחום דיני המשפחה. בתפקידה זה שימשה כממונה מקצועית של כ- 40 פרקליטים וכ- 40 מתמחים.

לאורך השנים, טיפלה אנגלרד בתיקים בכל תחומי המשפט האזרחי - פיסקליים, מקרקעין, עתירות מינהליות.

שירלי אנגלרד (48), נשואה ואם לשלושה, הינה בעלת תואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה העברית, ותואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן.