פורום מובילים סביבתיים במשרד המשפטים יוצא לדרך

 
|08/08/2016 |

חושבים ירוק!
כמאה עובדי המשרד נבחרו לכהן כ"מובילים סביבתיים", בנוסף על תפקידם, במטרה לקדם נושאים הקשורים באיכות הסביבה ובהעלאת המודעות לתחומים "הירוקים".

פורום מובילים סביבתיים בביקור בכנסת ישראל

​משרד המשפטים השיק פורום מובילים סביבתיים, שיקדם בכל יחידות המשרד ובכל המחוזות והשלוחות ברחבי הארץ מודעות סביבתית ופרויקטים שתכליתם לצמצם זיהום אוויר ופגיעה בכדור הארץ.


הפורום נוסד בעקבות יוזמה של שתי פרקליטות, עו"ד דנה מנחה ועו"ד עירין ענבר אייזינגר, שביקשו להנחיל במשרד נורמות "ירוקות" ולקדם תרבות סביבתית. מנכ"לית משרד המשפטים, אמי פלמור, נעתרה לבקשתן ובעזרת סמנכ"ל התפעול והלוגיסטיקה, מופיד גאנם, ומנהל אגף הפרוייקטים, עידן אילן, הקימה את פורום מובילים סביבתיים. בין הפרוייקטים הצפויים בזמן הקרוב: "מיטלס מאנדיי" – יום שני ללא בשר, הגברת השימוש בהסעות לעובדי המשרד, מחזור בקבוקים ופסולת אלקטרונית וחיסכון בשימוש בנייר, חשמל ודלק.

 
אמי פלמור, מנכ"לית המשרד: "עלינו לשאול את עצמנו מהי 'האחריות התאגידית' שלנו, למרות היותנו משרד ממשלתי ולא ארגון עסקי, כלפי החברה שאותה אנו משרתים וכלפי הסביבה שבה אנו חיים. משרד המשפטים מחויב לקדם את הנושא הסביבתי במכלול פעילותו. המשרד פרוס בשבעים אתרים ברחבי הארץ, ומקדם רכש ידידותי לסביבה (נייר ממוחזר, תאורה חסכונית ועוד) ויוזמות נוספות. אני מברכת את עו"ד דנה מנחה ועו"ד עירין ענבר אייזינגר על היוזמה להקמת הפורום ומעודדת את כלל העובדים להציע להנהלה רעיונות בנושאים הקרובים ללבם."


הפורום התכנס בכנסת ישראל וסייר "בכנסת הירוקה" – המיזם האקולוגי של הכנסת. מנכ"ל הכנסת, אלברט סחרוביץ' ברך את הפורום ואמר כי "הכנסת היא 'בית העם' אך יש בה מעבר לפוליטיקה, תפקידה לבדוק מה יקרה לחברתנו מחר? הכנסת הפכה למודל לחיקוי בשמירה על אנרגיה: על גגה נמצא השדה הסולארי הגדול בקרב הפרלמנטים בעולם, המספק כ 10% מצריכת החשמל החודשית. על כך נציגי אוגדנה וקניה באו ללמוד אתנו".