כנס משרד המשפטים לעידוד התעסוקה בקרב אוכלוסיות הזכאיות לייצוג הולם והעדפה מתקנת

 
|23/12/2015 |

​הציבור מוזמן לכנס "שותפים לדרך 2015", במעמד שרת המשפטים, ח"כ איילת שקד וצמרת משרד המשפטים, שיעסוק בחשיבות הגיוון בתעסוקה, תוך שימת דגש על אוכלוסיות הזכאיות לייצוג הולם והעדפה מתקנת - בני החברה הערבית, הדרוזית והצ'רקסית, יוצאי אתיופיה ובעלי מוגבלויות.​​

​מנכ"לית משרד המשפטים, אמי פלמור, הציבה את נושא ההעסקה השוויונית והרב גונית כאחד מהנושאים שבראש סדר העדיפויות המשרדי. "העסקה שוויונית ורב גונית היא ערך דמוקרטי המונע אפליה ומבטיח שוויון הזדמנויות לכל. משכך, על המגזר הציבורי להיות מחויב כל העת לשוויון הזדמנויות בתעסוקה, ובכך לשקף את הנוף האנושי המגוון של תושבי מדינת ישראל", אמרה פלמור.

בכנס תוצגנה משרות ההתמחות אותן מציע המשרד לקראת מועד מארס 2017, בכל רחבי הארץ, יחד עם הזדמנויות תעסוקה במשרות קבועות ומשרות לסטודנטים. הכנס נועד לחשוף את כל האוכלוסיות למשרות אלה, ולקדם את הגיוון בתעסוקה תוך הדגשת מחויבותו של משרד המשפטים לשילובם של בנות ובני האוכלוסיות השונות בשורותיו.

הכנס ייערך ביום 28 בדצמבר, בין השעות 16:00 ל- 20:00 באולם סמולרש באוניברסיטת ת"א.

כהקדמה לכנס, יתקיימו לנרשמים מראש סדנאות לכתיבת קורות חיים והכנה למבחני נציבות – ללא  תשלום. 
בחלק השני, ייערך האירוע המרכזי בהשתתפות שרת המשפטים ובכירי המשרד, במסגרתו יושם זרקור על חשיבותו של הגיוון בתעסוקה ויוצגו סיפורי הצלחה של עובדים המשתייכים לאוכלוסיות שאליהן מיועד האירוע.
בחלק השלישי, ייערך יריד חשיפה בו יקימו יחידות המשרד השונות דוכני הסברה ומידע, בהם יציגו עובדי היחידה את תחום פעילות היחידה ויספרו לבאי הכנס על אופי העבודה ביחידה.

ההשתתפות באירוע היא ללא תשלום ברישום מראש.