מינויו של אברמי טורם לנציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות

 
|03/03/2016 |

שרת המשפטים, איילת שקד, הגישה לאישור הממשלה את מינויו של מר אברמי טורם לתפקיד נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות שבמשרד המשפטים ומינויו אושר בממשלה. 

אברמי טורם, נציב שוויון זכויות לבעלי מוגבלות הנכנס
טורם נבחר עפ"י המלצת ועדת האיתור של נציבות שירות המדינה בראשות מנכ"לית משרד המשפטים, עו"ד אמי פלמור ובהשתתפות מר אילן רם, מנהל מינהל הסגל הבכיר בנציבות שירות המדינה; מר גדעון שלום, סמנכ"ל אגף למוגבלות התפתחותית שכלית (מש"ה) שבמשרד הרווחה;  ד"ר גלית שאול, נציגת האקדמיה ומר גיא שמחי, נציג ציבור. 

טורם הינו בעל תואר ראשון במנהל עסקים מהמכללה למנהל ובוגר תוכנית העמיתים "מעוז" בשיתוף אוניברסיטת הרווארד לפיתוח מנהיגות ציבורית בישראל. 

בשנים האחרונות פעל טורם רבות לקידום שוויון זכויות והזדמנויות לאנשים וילדים עם מוגבלות. בין היתר היה מחלוצי "קואליציית השולחן העגול" שפעלה לקדם העסקה של אנשים עם מוגבלות. ב-14 שנים האחרונות אף שימש כמנכ"ל "בית הגלגלים", עמותה חברתית הפועלת ברחבי הארץ לקידום מעמד שווה זכויות לילדים ובוגרים עם נכות פיזית. 

שרת המשפטים, איילת שקד: "אני מברכת את מר אברמי טורם על כניסתו לתפקיד. אני בטוחה שהניסיון הרחב שרכש בתחום עבודתה של הנציבות רב ועשיר. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות היא יחידה חשובה ביותר במשרד המשפטים המסמלת את מהות הצדק. היא פועלת לשוויון ושילוב בתעסוקה, חינוך, דיור ועוד. אין לי ספק שכישוריו של אברמי יסייעו לו ויעמדו לזכותו בתפקידו החדש. בהזדמנות זו אבקש להודות לאחיה קמארה, על שנים רבות של עשייה מסורה כנציב".

מנכ"לית משרד המשפטים, עו"ד אמי פלמור: "אני מברכת את אברמי טורם שמגיע עם יכולות מוכחות כדי להוביל את העשיה החשובה של נציבות שוויון לאנשים עם מוגבלות. קידום שוויון לאנשים עם מוגבלות הוא יעד מרכזי, ערכי ומוסרי, של משרד המשפטים בכלל והנציבות בפרט. תנופת העשיה שהוביל הנציב היוצא, אחיה קמארה, תימשך ותתפתח ותגיע לפסגות חדשות".