מינוי ד"ר אביחי מנדלבליט לתפקיד היועמ"ש

 
|03/01/2016 |

​הממשלה החליטה פה אחד על מינוי אביחי מנדלבליט, לתפקיד היועמ"ש

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרת המשפטים איילת שקד

​הממשלה אישרה הבוקר פה אחד את החלטת הממשלה, אשר שרת המשפטים איילת שקד הגישה, בדבר מינויו של מזכיר הממשלה, אביחי מנדלבליט, לתפקיד היועמ"ש הבא.


בראשית ישיבת הממשלה הציגה השרה את שלבי עבודת הוועדה, תהליך הקמתה, החלטת הוועדה והמלצתה על מועמדתו של ד"ר אביחי מנדלבליט כמועמד יחיד.


השרה דיברה בשבחו ובמקצועיותו של מנדלבליט והסבירה מדוע מינויו ראוי ביותר: השרה אמרה כי ניסיונו המקצועי העשיר של ד"ר מנדלבליט ותכונותיו האישיות: מסירותו, מחויבותו העמוקה לשלטון החוק ולאינטרס הציבורי, יושרו ונאמנותו לערכי המדינה, מלמדים כי הוא מקיים באופן מלא את מכלול התכונות הנדרשות מהיועמ"ש.


השרה דיברה על ניסיונו הענף של מנדלבליט בשלל תפקידים במסגרת שירותו בן 27 השנים בפרקליטות הצבאית (כתובע, כסנגור, כשופט, וכפרקליט צבאי), על העובדה כי אינו נרתע מקיום חקירות ביחס לקצינים בכירים, על מדיניות בלתי מתפשרת אשר הציג ביחס לטיפול בעבירות מין למשל, לצד גילוי רגישות לזכויותיהם של נאשמים, על היכרותו המעמיקה עם רשויות השלטון השונות והיכרותו עם תפקיד היועמ"ש במסגרת עבודתו כמזכיר ממשלה.

"נקודת המבט החיונית לצורך חיזוק מערכת היחסים שבין הדרג המשפטי לבין הדרג המדיני", כדברי השרה. לאור אלו ביקשה השרה כי הממשלה תאמץ את החלטת הוועדה.


לאחר הצגת הדברים נערך דיון מעמיק בישיבת הממשלה על ידי השרים. השרים דיברו בשבחו ועל מקצועיותו של מדנלבליט ובסוף הדיון התקבלה החלטת הממשלה פה אחד.

שרת המשפטים, איילת שקד: "ד"ר מנדלבליט בעל נסיון רב בכל תחומי המשפט. ניסיונו הרב בתור שופט, סנגור צבאי ראשי, פצ"ר ומומחה למשפט בינלאומי מקנה לו יתרון רב לביצוע תפקיד היועמ"ש. מהיכרותי עם ד"ר מנדלבליט אני בטוחה כי הוא יהיה יועץ מקצועי ועצמאי שיאפשר לממשלה לבצע את מדיניותה במסגרת החוק".

 

קרדיט תמונות: שלמה מור.