חודש הליך ההסגרה של חשודה המבוקשת באוסטרליה בגין ביצוע עבירות מין בקטינות

 
|13/02/2018 |

​​בפעילות של שוטרי היחידה המרכזית של המשטרה, נעצרה לחקירה חשודה, בשנות ה 50 תושבת אחד הישובים בשומרון בחשד לביצוע עבירות שיבוש הליכי משפט בנסיבות מחמירות בידוי ראיות והתחזות.​​

ביחידה המרכזית של המשטרה התנהלה חקירה סמויה מזה כחודש, בעקבות פניה של חוליית האינטרפול להתחקות אחר החשודה, המבוקשת באוסטרליה בגין ביצוע עבירות מין בשלוש אחיות קטינות, עת שימשה כמורה וכמנהלת בבית הספר בו למדו.

במסגרת החקירה, בוצעו מגוון פעולות מורכבות ומתוחכמות שדרשו שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים ושבמהלכן נאספו ראיות וממצאים נגד החשודה, ועם מעצרה הפכה החקירה לגלויה. תיק ההתחזות ובידוי הראיות מלווה על ידי עו"ד שחר מלול מפרקליטות מחוז ירושלים. 

להלן תיאור העובדות:

בתאריך 17.8.2014 הגישה המחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה עתירה לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה כי יכריז על החשודה בת הסגרה לאוסטרליה.

ביום 2.6.2016 הפסיק בית המשפט המחוזי את הליך ההסגרה, לאחר שקבע, בהתאם לחוות דעת שהוגשה מטעם הפסיכיאטר המחוזי, כי החשודה אינה כשירה לעמוד לדין.

בהחלטתו קבע בית המשפט המחוזי כי תטופל במרפאת הפסיכיאטר המחוזי בירושלים וכי אחת לחצי שנה תתכנס וועדה פסיכיאטרית על מנת להעריך את מצבה.

וועדה התכנסה עד כה שלש פעמים ובכל הפעמים קבעה כי החשודה עודנה בלתי כשירה לעמוד לדין.

במהלך שנת 2017 הצטברו אינדיקציות כי החשודה מעמידה פנים שהיא סובלת ממחלת נפש על מנת להתחמק מהליך ההסגרה, ונוכח כך פתחה היחידה המרכזית במחוז ש"י בחקירה סמויה שהפכה לגלויה עם מעצרה הבוקר. 
 
מחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה, באמצעות עו״ד מתן עקיבא, לחדש את הליך ההסגרה נגד החשודה בבית המשפט המחוזי בירושלים, על מנת להכריז עליה בת הסגרה לאוסטרליה