כתב אישום נגד שלושה נאשמים בגין מגע עם סוכן חוץ, חברות בארגון טרור ואיסור הלבנת הון

 
|14/11/2017 |

​פרקליטות מחוז צפון (פלילי) באמצעות עו"ד עדית עמיר-לוינשטיין, הגישה לבית המשפט המחוזי בנצרת  כתב אישום נגד אחמד חסן, פעיל חמאס בן 25 המרצה עונש מאסר בגין עבירות בטחון, סעד אבו ורדה, בן 26 תושב עזה, שוהה בישראל שלא כדין ובלא היתר משנת 2011 , ונגד אימן סלהב, בן 42, מירושלים. השלושה מואשמים בעבירות בטחון: מגע עם סוכן חוץ, חברות בארגון טרור ואיסור הלבנת הון. ​

​הנאשם סעד אבו ורדה העביר כספים ממשכורתו למשפחתו בעזה בדרכים שונות, והיה מודע לכך שחל איסור על העברת כספים מישראל לרצועה מעל סכום של 12,000 ₪ ללא דיווח לרשויות. במהלך חודש אוקטובר 2017 התקשר האסיר אחמד חסן לאימן סלהב והנחה אותו להגיע לפגישה בנצרת עם סעד אבו ורדה ולקבל ממנו סכום של 20,000 ₪ ובתמורה לכך יקבל סלהב 400 ₪ מהסכום.
במעמד הפגישה בירר אימן סלהב עם הנאשם סעד אבו ורדה האם הוא מחזיק ברשותו סכומי כסף נוספים אותם הוא מעוניין להעביר לרצועת עזה והאחרון השיב כי ברשותו סכום של 50,000 ₪ נוספים. השניים סיכמו כי ניתן יהיה לבצע העברת כספים נוספת רק למחרת והשניים קבעו להפגש.
למחרת הנחה שוב האסיר אחמד חסן את אימן סלהב לנסוע פעם נוספת לפגוש את הנאשם סעד אבו ורדה ולקבל ממנו סכום של 50,000 ₪ ובתמורה לכך יקבל סכום של 400 ₪. בנוסף, האסיר הנחה את סלהב לנסוע לאחר מכן לג'נין על מנת להעביר את הכספים המיועדים כפיצוי לאסיר אשר שוחרר במסגרת עסקת שליט.
בהתאם לתכנון המוקדם, הגיע הנאשם אימן סלהב בלוויית אדם נוסף מירושלים אל ביתו של סעד אבו ורדה בנצרת וקיבל ממנו סכום של 48,500 ₪. זמן קצר לאחר מכן נעצר אימן סלהב באזור עפולה על ידי משטרת ישראל כשברשותו הכסף.

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.