כתבי אישום כנגד ארבעה נאשמים בגין שלושה מקרי שוד תחנות דלק בבאר שבע

 
|08/11/2017 |

​פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע שני כתבי אישום כנגד ארבעה נאשמים תושבי באר שבע, שני בגירים, ינון בבייב ושמעון אזרזר ושני קטינים, בגין שלושה מקרי שוד שביצעו בתחנות דלק בבאר שבע. כתב האישום מייחס לנאשמים, כל אחד על פי חלקו, עבירות של שוד בנסיבות מחמירות.

​כתב האישום מייחס לנאשמים ביצוע שלושה מקרי שוד שונים בתחנות דלק שונות בעיר באר שבע בטווח של פחות משבוע ימים.

על פי האישום הראשון, בתאריך 13/10/17, התכנסו ארבעת הנאשמים בביתו של הנאשם הקטין א' בבאר שבע, שם הצטיידו באקדח אויר השייך לנאשם א', עטו כיסויי פנים ולבשו בגדים ארוכים, ולאחר מכן נסעו ברכב שהביא הנאשם בבייב, אשר גם נהג ברכב, עד לתחנת הדלק בבאר שבע. הנאשמים החנו את הרכב מאחורי תחנת הדלק, תצפתו על התחנה, והמתינו עד אשר התחנה תתרוקן. בשלב זה רץ הנאשם אזרזר לכיוון המוכר בתחנת הדלק כשהוא מכוון אליו את האקדח. בהמשך לכך, נכנסו הנאשמים א' ובבייב לחנות ונטלו כ-30 קופסאות סיגריות. לאחר שסיימו, נטל אזרזר את הטלפון הנייד של המוכר ואיים עליו שלא יתקשר למשטרה במשך חמש דקות, ולאחר מכן חזרו הנאשמים לרכב ונמלטו יחד מהמקום.

על פי האישום השני, למחרת, התכנסו שלושה מהנאשמים – הנאשם א', בבייב ואזרזר וסיכמו לשדוד תחנת דלק נוספת. לצורך כך הצטיידו באקדח אויר השייך לנאשם א', בבגדים ארוכים ובכיסויי פנים. הנשאמים נסעו לתחנת דלק 'תפוז' בבאר שבע, ובעוד הנאשם בבייב נשאר לאבטח את הרכב, ניגשו אזרזר וא' אל תחנת הדלק וניגשו לחלון השירות. אזרזר, נקש על חלון השירות עם האקדח, והורה למוכר לפתוח את הקופה ולמסור לו את הכסף בה. בתגובה מסר המוכר לאזרזר שקית מהקופה ובה 850 ₪, בתגובה הורה  אזרזר למוכר לפתוח את הקופה השנייה, אך הנאשם א' צעק  "משטרה" - והשניים ברחו מהמקום.

על פי האישום השלישי, בתאריך 19/10/17 התארגנו הנאשמים הקטינים יחד עם הנאשם אזרזר ואדם נוסף לביצוע שוד של תחנת דלק, בכך שהצטיידו בשתי סכינים, בגדים ארוכים, כיסוי פנים וכפפות. הנאשמים והאחר נסעו במטרה לשדוד את תחנת הדלק "פז" וחנו ברחוב סמוך. הנאשם א' ואזרזר אשר נשא עימו סכין יצאו לתחנת הדלק, עמדו ותצפתו על התחנה מספר דקות.
בהמשך, נכנס אזרזר לחנות ואיים על המוכר, כשהוא מנופף לעברו בסכין. המוכר נבהל, ידיו רעדו והוא נמלט בצרחות מהחנות. במהלך בריחתו של המוכר נפלה הקופה ונפתחה. אזרזר קפץ מעל הדלפק ולקח את השטרות שנפלו על הרצפה בסך 190 ₪, ולאחר מכן חזרו השניים לרכב ונמלטו יחד עם האחרים מהמקום.

כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד רננה לוי, מייחס לנאשם בבייב בלבד אישום נוסף בו הוא מואשם שבעת שהגיעו שוטרים לביתו על מנת לעצרו, ברח מהשוטרים ואותר רק שלושה ימים לאחר מכן בדירה בנצרת עילית. כשהגיעו השוטרים לעצרו דחף בבייב את השוטרים, לא שעה להוראותיהם והפריע להם לבצע את תפקידם. בנוסף, במהלך החיפוש בביתו נתפס ברשותו של בבייב כ-60 גרם סם מסוכן מסוג קנבוס. בגין אישום זה מיוחסות לבבייב עבירות של בריחה, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו והחזקת סמים מסוכנים שלא לצריכה עצמית.

הפרקליטות ביקשה להורות על מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים נגדם.
בבקשת המעצר ציינה עו"ד רננה לוי: "המשיבים ושותפם, החליטו לשדוד תחנות דלק, מתוך הנחה שהעובדים בהם קיבלו הנחייה שלא להתנגד למעשי שוד והם טרף קל, בשעות לילה מאוחרות, כשהם מטילים אימה ופחד בקרב המתלוננים והכל עבור בצע כסף...."