כתבי אישום בפרשת הסוכנת שהפלילה 7 עברייני מין ברשת

 
|07/09/2017 |

פרקליטות מחוז דרום פלילי הגישה לבית משפט השלום בבאר שבע שבעה כתבי אישום כנגד שבעה נאשמים שונים בעבירות של ניסיון להטרדה מינית של קטינה מתחת לגיל 15, ניסיון למעשה מגונה בקטינה מתחת לגיל 14 וניסיון לגרם מעשה מגונה בקטינה מתחת לגיל 14 – עבירות שביצעו הנאשמים במסגרת שיחות עם סוכנת משטרתית, לאחר שסברו כי היא בת 13.5. ​

מעובדות כתבי האישום, אשר הוגשו באמצעות עו"ד רחלי אטיאס, עולה כי במסגרת מאבק בתופעת עבריינות המין ברשת האינטרנט נגד קטינים ביצעה משטרת ישראל במהלך החודשים יוני 2017 ועד אוגוסט 2017 מבצע לאיתור חשודים אשר יוצרים קשר בעל תוכן מיני באינטרנט עם קטינים. לצורך כך הונחתה שוטרת במחלק בימ"ר נגב, להציג עצמה באתרי צ'אט שונים באינטרנט, כדוגמת: וואלה צ'אט, תפוז צ'אט או בסקייפ, כקטינה בת 13.5, בכינויה "עדן המהממת".
במסגרת המבצע נעצרו 22 חשודים מכל רחבי הארץ. בשלב זה הוגשו כתבי אישום כנגד הנאשמים הבאים:
חן בוסידון, תושב נשר כבן 30, רומן מיכלין, תושב אשקלון כבן 34 , חיים קריספין, תושב בת ים כבן 39, בנימין סתיו, תושב אילת כבן 57, סהר מלובני, תושב אלפי מנשה כבן 25, אופיר דויטש, תושב ראשון לציון כבן 41, יוסף וחנונו, תושב חיפה כבן 38. 
על פי כתבי האישום, הנאשמים כולם, היו פעילים באתרי הצ'אט האמורים באינטרנט. הנאשמים הבחינו בכינוייה של הסוכנת "עדן המהממת" באתרי צ'אט אלה, החלו להתכתב עימה ובהמשך עברו רובם לשוחח עימה בתוכנת ה"סקייפ" כשיחות וידאו וחלקם אף שוחחו עימה טלפונית. בכל המקרים, ציינה בפניהם הסוכנת כי היא בת 13.5 ואף סיפרה כי היא תלמידת כיתה ז' העולה לכיתה ח'.
במהלך השיחות וההתכתבויות עם הסוכנת, הציעו הנאשמים לסוכנת, מתוך מחשבה כי היא נערה בת 13.5, הצעות בעלות אופי מיני, וחלק מהנאשמים אף חשפו את איבר מינם בפני הסוכנת או ביקשו מהסוכנת לבצע מעשים מיניים בעצמה.
לאחד הנאשמים, יוסף וחנונו, מיוחסת עבירה נוספת של פרסום והצגת תועבה, לאחר שבמחשבו האישי נתפסו מעל 7000 תמונות של פרסומי תועבה ובהם דמותם של קטינים.

עם הגשת כתבי האישום ביקשה הפרקליטות לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים או לחילופין לשחררם לחלופת מעצר שתאיין את מסוכנותם. בבקשת המעצר צוין כי קיים חשש שהנאשמים יסכנו את בטחון הציבור בכלל ובטחון הקטינים בפרט וצוין כי:
"חשש זה נלמד מנסיבות ביצוע העבירות באמצעות רשת האינטרט, שהוא כר פורה לפיתוי קטינים וביצוע עבירות מין כלפיהם מחד ומאידך, מקום בו אין לקטינים כל הגנה".
עוד נרשם כי מסוכנותם של הנאשמים גבוהה חרף העובדה שמדובר ב"מגע וירטואלי" שכן דווקא המרחב הוירטואלי סיפק לנאשמים כר פעולה בחסות האנונימיות, למימוש יצריהם המיניים.            

מהפרקליטות נמסר כי צפויים להיות מוגשים כתבי אישום נוספים.