כתב אישום בגין הריגה והפקרה לאחר פגיעה בכפר טורעאן

 
|03/10/2017 |

​פרקליטות מחוז צפון באמצעות עו"ד יעל כץ, הגישה לבית המשפט המחוזי בנצרת כתב אישום נגד אבראהים בן משהור נסאר בן 22 בגין הריגה, סיכון חיי אדם, תקיפה והפקרה לאחר פגיעה, החזקת סכין והסתייעות ברכב לביצוע פשע.

​על פי כתב האישום, במהלך יוני 2017 עזבו בני משפחת הנאשם את ביתם על רקע הסכסוך בין המשפחות, ועברו להתגורר בשכונה אחרת בכפר טורעאן. לאחר כחודש מעזיבתם הגיעו אביו ואחיו של הנאשם לחניית ביתם הישן ושם פגשו את בן דודו, אשר עמד אותה עת בחצר הבית ובין הצדדים התגלע דין ודברים. עם הסלמת הוויכוח, ניסח אביו של הנאשם להרגיע אותו, אולם חרף המאמצים אחיו של הנאשם לא נרגע. בשלב מסוים, לאחר שהנאשם עודכן במתרחש, הוא הצטייד בסכין ונהג ברכבו לעבר ביתם הישן במטרה לסייע לבני משפחתו.

עם הגיעו  למקום, הגביר הנאשם את מהירות נסיעתו  והסיט את הרכב לעבר בן דודו אשר עמד באותה עת בחניית ביתו ופגע בו פגיעה חזיתית וישירה. כתוצאה מהפגיעה בן דודו, הועף על מכסה המנוע ונפל ארצה.
הנאשם עצר לרגע, פתח את דלת רכבו, הביט לעבר המנוח ששכב מתבוסס בדמו בלב החניה, נסע אחורנית מרחק קצר ונמלט מן המקום - ללא שעצר לעמוד על תוצאות מעשיו וללא שהזעיק עזרה - בנסיעה פרועה ומהירה, כאשר שמשת רכבו הקדמית סדוקה לחלוטין . כל אותה עת, שהה עימו ברכב אחיו.  כתוצאה ממעשיו איבד המנוח את הכרתו ועבר החייאה במקום. עם הגעתו לבית החולים, כשהוא מונשם וחסר הכרה, הוא נותח וכעבור שלושה ימים, ביום 29/8/17 נקבע מותו.    
עוד עולה מכתב האישום כי לאחר שהנאשם דרס את בן דודו, במהלך מנוסתו מזירת הפגיעה, הוא נסע במהירות ופגע בשני עוברי אורח, גם במקרה הזה הנאשם לא עצר ולא הזעיק עזרה והמשיך בנסיעתו עם אחיו לבית סבם שם שהו עד שהוסגרו למשטרה.

במעשיו גרם הנאשם למותו של המנוח, נהג ברכב בכוונה לפגוע בנוסעים בנתיב תחבורה גרם לשני עוברי אורח לחבלה לאחר שפגע בהם, לא עצר במקום התאונות או בסמוך להן ולא הזעיק עזרה. 
הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

בבקשת המעצר כתבה עו"ד יעל כץ כי "מסוכנתו של המשיב נלמדת גם ממעשיו, המתוארים בכתב האישום. הנאשם דרס את בן דודו למוות, ללא שהוחלפה מילה וחצי מילה ביניהם קודם לאירוע, אך ורק על רקע סכסוך עתיק בין המשפחות. מיד לאחר מכן, הוסיף ופגע בשני עוברי אורח תמימים, אשר איתרע מזלם לעמוד בנתיב בריחת הנאשם מזירת הריגתו של בן דודו, זאת תוך שהוא נוסע במהירות ובפראות ומסכן את כל המשתמשים בדרך באותה עת. וכאילו לא די בכך, הרי שאת כל קרבנות מעשיו הפקיר הנאשם לנפשם, לאחר שפגע בהם וברח מן המקום ללא שהזעיק עזרה. בנסיבות אלה, ברי כי הנאשם הינו מסוכן לסביבתו ולחברה כולה ואין בחלופות מעצר כלשהי כדי להפיג את מסוכנתו".