כתב אישום נגד ירון אמסטט ונאשמים נוספים בגין ניסיון לשידול לחבלה בכוונה מחמירה, קשירת קשר לפשע, הצתה ועוד

 
|11/09/2017 |

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בת"א כתב אישום כנגד ירון אמסטט, רומן אגרונוב, גריק ארונוב ויוסי אלפסי, הנאשמים, כל אחד לפי חלקו בכתב האישום, בעבירות ניסיון לשידול לחבלה בכוונה מחמירה, קשירת קשר לפשע, ניסיון לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הצתה, הפרת הוראה חוקית ועבירות נוספות. ​

​לפי כתב האישום, שהוגש בידי עו"ד גבי פאר, בין אמסטט למתלונן קיים סכסוך על רקע חשדו של אמסטט כי התקיים קשר רומנטי בין המתלונן לאשתו. בעקבות הסכסוך ניסה אמסטט בהזדמנויות שונות לשדל את אגרונוב ואדם נוסף לפגוע במתלונן בתמורה ל-20,000 ₪, וכן הציג להם תמונות של המתלונן. אמסטט אף מסר לאגרונוב ולאחר את מספר הטלפון של אלפסי, וזאת על מנת שיספק להם מידע אודות המתלונן לצורך ביצוע הפגיעה. השניים נפגשו עם אלפסי, שהובילם לאצטדיון הכדורגל בבאר שבע, מסר להם מידע אודות המתלונן והציע כי ידקרו את המתלונן בחניון ויברחו.


בנוסף, אמסטט ניסה לשדל שוטר סמוי, שיצר עמו קשר במסגרת פעילות משטרתית, לירות במתלונן בברכיים ולגרום לו לחבלה חמורה באמצעות אקדח בתמורה ל-20,000 ₪. אמסטט מסר לשוטר את פרטי המתלונן, דרך התשלום לאחר ביצוע הפגיעה ואף תיאם עמו כי לאחר הפגיעה יודיע לו על מועד הביצוע על מנת שיוכל לשהות עם אחרים לצורך קיימו של אליבי.
עוד לפי כתב האישום, אמסטט, אגרונוב, ארונוב והאחר קשרו קשר להעברת רכבו של אמסטט, אשר שוויו כ-300,000 ש"ח, לשטחי הרשות הפלסטינית. הנאשמים תכננו למכור את הרכב ולהשאיר בחזקתם את התמורה שתתקבל עבור המכירה, ובמקביל יודיע אמסטט בכזב לחברת הביטוח כי הרכב נגנב על מנת לקבל במרמה את כספי הביטוח. ביום 15.06.17 הגיעו ארונוב והאחר לביתו של אמסטט, נטלו את הרכב באמצעות מפתח משוכפל והחלו בנסיעה לכיוון הרשות. השניים נעצרו על ידי שוטרים במחסום באזור קלקיליה.


לפי אישום נוסף, אמסטט השכיר נכס ברחוב הברזל בתל אביב ממתלונן אחר. בעקבות סכסוך בין השניים בעניין הנכס, הגיש המתלונן בקשה לפינוי הנכס לבית המשפט. בסביבות חודש פברואר 2016, במהלך פגישה, פנה אמסטט למתלונן ואמר: "זה שפינית אותי יעלה לך 300,000 ₪". על רקע זה קשרו אמסטט, אגרונוב והאחר קשר במסגרתו יציתו אגרונוב והאחר את משרדו של המתלונן בהרצליה בתמורה לכ- 20 אלף ₪. השלושה אף הגיעו לאזור המשרד על מנת לבצע סיור לבדיקת השטח במקום. בתאריך 11.06.16, בשעות הערב, מילאו אגרונוב והאחר בקבוק בחומר דליק בתחנת דלק והגיעו למשרד. אגרונוב שבר את דלת הכניסה והתפרץ למשרד, פיזר את החומר הדליק במספר מוקדים והציתו. האש התפשטה ברחבי המשרד, אגרונוב חזר במהירות לרכב בו המתין לו האחר והשניים נסעו מהמקום. כוחות הכיבוי וההצלה הוזעקו למקום, כיבו את האש ומנעו התפשטותה באזור הבניין כולו. האש גרמה נזק רב, בסכום של 678,000 ₪ בקירוב.


עוד נאשם אמסטט כי הפר את תנאי מעצר הבית אשר נקבעו לו לפי החלטת בית משפט השלום בבאר שבע, כאשר במספר הזדמנויות עזב על דעת עצמו את ביתו ואותר בעסק שבבעלותו ברחוב הברזל בתל אביב, ללא אישור או פיקוח.