כתב אישום כנגד אזרח ירדני שפצע בסכין אורחת במלון המלך שלמה באילת

 
|04/10/2017 |

​פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית משפט השלום בבאר שבע כתב אישום כנגד חבאס אבו ריאש, אזרח ירדני כבן 44, אשר במסגרת היותו עובד ניקיון ומשק בית במלון "המלך שלמה" באילת, נכנס לחדרה של קטינה שהתארחה במלון, הניף לעברה סכין וגרם לפציעתה.

​כתב האישום מייחס לו עבירות של פציעה בנסיבות מחמירות והחזקת סכין שלא כדין.

 

מעובדות כתב האישום, אשר הוגש באמצעות עו"ד אירה ויימן – קריקון עולה כי בין הנאשם ובין המתלוננת, קטינה כבת 17 שהגיעה להתארח במלון, לא היתה כל היכרות מוקדמת.
בתאריך 19.09.17 בסמוך לשעה 11:30, בעת ששהתה המתלוננת לבדה בחדר, והציבה שלט "נא לא להפריע" בכניסה לחדר, דפק הנאשם בדלת החדר. המתלוננת פתחה לו את הדלת, הבהירה כי אינה מעוניינת בניקיון החדר וסגרה את הדלת. כעבור מספר דקות דפק הנאשם שוב בדלת, וביקש להניח נייר טואלט בחדר השירותים בחדר.

 

המתלוננת אפשרה לנאשם להיכנס לחדר השירותים ונותרה לעמוד במסדרון ליד דלת הכניסה לחדר, כשדלת הכניסה לחדר פתוחה לרווחה. הנאשם יצא מחדר השירותים, נעמד מול המתלוננת וסגר את דלת הכניסה לחדר, ומיד לאחר מכן שלף מבגדיו סכין והניפה לעבר פלג גופה העליון של המתלוננת.
המתלוננת ניסתה להדוף את ידו של הנאשם ובה הסכין, ובתוך כך אחזה בידה השמאלית את להב הסכין, והחלה לצעוק. הנאשם ניסה להשתיק את המתלוננת ולחש לה "ששש", אך המתלוננת המשיכה לצעוק, עד שהנאשם נמלט מהחדר.

המתלוננת פונתה לבית החולים לקבלת טיפול רפואי והיא נזקקה לתפרים.

 

במקביל להגשת כתב האישום הגישה הפרקליטות בקשה למעצרו של הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.
בבקשת המעצר ציינה עו"ד ויימן-קריקון כי מעשיו של הנאשם מלמדים על מסוכנותו: "ללא כל סיבה ברורה  הרים סכין לעבר המתלוננת כשהיא לבדה בחדר סגור בתוך מסדרון צר ורק הודות לתעוזתה של המתלוננת שתפסה את הסכין, לא נגרמו  לה חבלות קשות יותר."