כתב אישום בגין ביצוע מעשי סחיטה באיומים באמצעות צ'אט ו-וואטסאפ

 
|14/11/2017 |

​מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה הבוקר לבית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו כתב אישום נגד אלידע גרינברג פרג'ון, תושב תל אביב, בגין ביצוע מעשי סחיטה באיומים נגד מספר נשים, אחת מהן קטינה, עמן התכתב באתרי צ'אט ואפליקציות אינטרנטיות אחרות, דוגמת מסנג'ר ו-וואטסאפ

לפי כתב האישום, שהוגש על-ידי עו"ד אפרת פאר-גרונדלנד, הנאשם יצר קשר עם ארבע נשים שונות באמצעות האינטרנט, אחת מהן קטינה, החל לקיים עמן שיחות בעלות אופי מיני, לצורך סיפוקו המיני, ואף קיבל מהן תמונות וסרטונים אינטימיים שלהן.

על פי המתואר בכתב האישום, כאשר ביקשו אותן נשים לנתק עמו את הקשר וסירבו לקיים עמו שיחות מיניות, איים עליהן כי במידה ולא ייענו לדרישותיו, הוא יפיץ את התמונות והסרטונים האינטימיים שלהן בקרב מכריהן וחבריהן. במקרה אחד, סחט אותו אדם את אחת הנשים עמו התכתב, ואיים עליה כי במידה ולא תקיים עמו שיחה בעלת אופי מיני, לצורך סיפוקו המיני, הוא יעביר לבעלה את התמונות האינטימיות אשר העבירה לו בעבר ואשר שמר במחשבו.

במקרה של המתלוננת הקטינה, המדובר בסחיטה מינית מקוונת של קטינה בת 17, עמה היה בקשר רומנטי, ואיים עליה כי במידה ולא תקיים עמו שיחה בעלת אופי מיני, יפיץ את תמונותיה ואת ההתכתבויות המיניות הקודמות ביניהם בקרב מכריה וחבריה. בנוסף, סיפק לה הנאשם סם מסוכן בעודה קטינה ובכך ביצע כלפיה עבירה פלילית נוספת של הדחת קטין לסמים.
באישום נוסף ייחסה הפרקליטות לנאשם עברה של החזקת חומרי תועבה פדופיליים, לאחר שאותרו במחשבו אלפי קבצי תמונות וסרטונים שהכילו תכנים פדופיליים רבים.

נוסף על כל המתואר, מייחסת הפרקליטות לנאשם שליחה של תמונות אינטימיות של הבחורות שעמן יצר קשר באמצעות האינטרנט לחבר שלו, ולפיכך יוחסה לו עברה פלילית נוספת של פגיעה בפרטיות.
בד בבד עם הגשת כתב-האישום, ביקשה הפרקליטות לעצור את פרג'ון עד תום ההליכים המשפטיים נגדו על רקע מסוכנותו, תוך הדגשת השימוש באינטרנט על מנת להתקשר עם קורבנותיו.

הפרשה נחקרה על-ידי היחידה המשטרתית למאבק בפשיעה נגד קטינים באינטרנט במסגרת מערך מאו"ר, אשר מוקם בימים אלה על-ידי המשרד לביטחון הפנים.