כתבי אישום נגד נאשמים שייבאו סמים מוסלקים בתוך בובות של דמויות מסרטי "מלחמת הכוכבים" ו"המיניונים"

 
|10/01/2017 |

פרקליטות מחוז ת"א (פלילי) הגישה היום כתבי אישום לביהמ"ש המחוזי בעיר נגד 9 נאשמים בגין שורה של עבירות סמים. ​

כתבי האישום הוגשו נגד גאלב כרכי (27), ויטלי דרקץ' (23), אורן ליטמנוביץ' (35), מארק דה-גוזמן (34), אר-ג'י זמורה (35), דניל סגרדו (39), קומסאק פאוסאפ (34), ג'וזפינה פסקאול (47) וריימונד אלקנטרה (46). רוב הנאשמים מואשמים כי ייבאו סמים מסוג מתאמפטאמין מחו"ל שהוסלקו בתוך בובות של דמויות מסרטי "מלחמת הכוכבים" ו-"המיניונים".

 

על פי כתבי האישום, במהלך השנים 2015-2016, ייבא גאלב כרכי ב-19 הזדמנויות שונות, בין במישרין ובין באמצעות אחר מטעמו, חבילות סם מארה"ב. הסם הוסלק בתוך בובות, בין היתר של דמויות מהסרטים "מלחמת הכוכבים" ו-"המיניונים" ונשלח באמצעות חברת UPS מארה"ב לישראל. כדי לאפשר את יבוא הסמים לישראל, הסתייע כרכי בויטלי דרקץ', שהועסק כשליח בחברת UPS וביצע עבורו פעולות שונות לצורך קבלת חבילות הסם בישראל, לרבות מסירת מידע על החבילות, העברת החבילות לכתובות השונות מאלו המוצהרות במען על גבי החבילות, שינוי הנתונים בהזמנה באופן שבשורת מקבל חבילות הסם יחתמו שמות פיקטיביים במקום שמו של כרכי ועוד. בתמורה לכך, שילם המשיב  לדרקץ' סכומי כסף הנעים בין 400-10,000 ש"ח.

על פי כתב האישום נגד אורן ליטמנוביץ', במהלך שנת 2016 ייבא ליטמנוביץ' ב-8 הזדמנויות שונות בצוותא חדא עם אחרים 8 חבילות סם מארה"ב. הסם הוסלק בתוך בובות, בין היתר של דמויות מסרטי הקולנוע "מלחמת הכוכבים" ו- "המיניונים" ונשלח באמצעות חברת UPS  מארה"ב לישראל. לשם יבוא הסם, קשר ליטמנוביץ' קשר עם מארק דה גוזמן, שקשר קשר עם  אר-ג'י זמורה ודניל סגרדו, לפיו, החבילות תישלחנה לכתובת מקום עבודתו של דניל ומספר הטלפון על גבי החבילה יהיה של ארג'י. לאחר קבלת החבילות על ידי דניל, יעבירן דניל למארק שיעביר אותן לליטמנוביץ'. באופן זה יובאו הסמים במשקל כולל של כ- 16 ק"ג סם.
בסם שייבא, סחר ליטמנוביץ' על ידי כך שסיפק אותו לדה גוזמן, לקומסאק פאוספ ("סאק") ולג'וזפינה פסקואל בסכומים שאינם ידועים ואלה מכרו את הסם לאחרים בתמורה לסכומים הנעים בין 500-1300 ש"ח עבור גרם סם. כמו כן, ביצע ליטמנוביץ' עסקה אחרת בסם מסוג מתאמפטאמין [ריבוי עבירות].

על פי כתב האישום נגד ריימונד אלקנטרה, במהלך שנת 2014 בשלוש הזדמנויות שונות החזיק אלקנטרה, סם מסוכן מסוג מתאמפטאמין במשקל של כ-100 גרם, ובמהלך התקופה מכר אלקנטרה לליטמנוביץ' 5 גרם מהסמים בתמורה לסך של 2500-5000 ש"ח.​