כתב אישום בעבירה של סיכון חיי אדם כנגד צעיר שהסיט אוטובוס מנתיב נסיעתו

 
|04/10/2017 |

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית משפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום כנגד עקב אבו סולב, תושב הנגב כבן 18, בעבירה של סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה לאחר שבמהלך נסיעה באוטובוס מכיוון באר שבע לדימונה, התעמת עם הנהג, אחז בהגה וגרם להסטת האוטובוס מנתיבו. ​​

​על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד קרן שטרית, עולה כי בתאריך 10/9/17 בסמוך לשעה 20:00 נסע הנאשם באוטובוס של חברת "אגד" אשר עשה את דרכו מבאר שבע לדימונה.

 

במהלך הנסיעה, כמספר דקות לאחר שהנהג עצר את האוטובוס בתחנת בית פלט/אלאסם שבערערה בנגב, בה ירדו נוסעים, התקרב הנאשם מחלקו האחורי של האוטובוס לעבר חלקו הקדמי ודרש מהנהג, בצעקות, שיעצור את האוטובוס על מנת שירד מהאוטובוס. הנהג סירב לעצור את האוטובוס והודיע לנאשם כי יעצור את האוטובוס רק בתחנה הבאה, תחנת ערוער. בתגובה לכך, אחז הנאשם לפתע בהגה של האוטובוס וסובב אותו בחוזקה מספר פעמים. הנהג בתגובה אחז בחוזקה בהגה האוטובוס על מנת להימנע מהתהפכות האוטובוס וכן בלם בלימת חירום.


האוטובוס הוסט ממסלול נסיעתו ימינה ושמאלה, הנוסעים באוטובוס נהדפו מצד לצד וחלק מהנוסעים אשר עמדו במעבר האוטובוס כמעט ומעדו. לאחר בלימת החירום, הנאשם המשיך לצעוק על הנהג, תוך שהוא מסובב את ההגה של האוטובוס וגורם לסטייה של האוטובוס מנתיב הנסיעה, שעה שכלי רכב נוספים נסעו בנתיבי הנסיעה בכביש. הנאשם לא חדל ממעשיו ולחץ על מקשי ההפעלה השונים באוטובוס, ובהם גם מקשי פתיחת הדלתות, תא מטען ובורר הילוכים, והכל כשהאוטובוס עודנו בנסיעה. לבסוף עצר הנהג את האוטובוס בנתיב הנסיעה הימני של הכביש, פתח את דלתות האוטובוס והנאשם נמלט מהמקום.

 

במקביל להגשת כתב האישום הגישה הפרקליטות בקשה למעצרו של הנאשם עד תום ההליכים נגדו.
בבקשת המעצר ציינה עו"ד שטרית כי הנאשם: "ביצע את המעשים שיוחסו לו, כשהאוטובוס בנסיעה בכביש בינעירוני, כשהוא מלא בנוסעים רבים שיושבים בכל מקומות הישיבה באוטובוס ואף עומדים במעבר האוטובוס. לא זו בלבד, אלא שהמשיב המשיך ולא חדל ממעשיו גם כשהמתלונן נאלץ לבצע בלימת חירום והאוטובוס הוסט ממסלול נסיעתו, נוסעים נהדפו מצד לצד וצעקו באוטובוס".