כתב אישום נגד שני נאשמים שהשמיטו הכנסות בגובה מעל ל-11 מליון ש"ח מפיצרייה בראשון לציון

 
|18/05/2017 |

​פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) הגישה לבית משפט השלום בתל אביב כתב אישום כנגד שי זיגדון ונאוה זיגדון בגין עבירות מס.

​לפי כתב האישום בין השנים 2007-2013 היו הנאשמים הבעלים והמנהלים בפועל של פיצריית "פיצה פרגו" הממוקמת ברחוב לישנסקי בראשון לציון. הנאשמים הפעילו בעסק קופה רושמת, ולפיכך היו חייבים בניהול פנקסים והגשת דו"חות מס הכנסה. בשלב מסוים גיבשו הנאשמים תוכנית עבריינית משותפת, לפעול בצוותא על מנת להעלים מיסים בעסקם. הנאשמים השתמשו בשתי קופות רושמות, כאשר קופה רושמת אחת  שימשה אותם בעסקם וקופה נוספת שימשה לצורך זיוף סרטי קופה. נאשם 1 היה משמיד את סרט הקופה האמיתי ובאמצעות הקופה השנייה היה מפיק סרט קופה מזויף בו כלל פעולות לכאורה של מכירות שבוצעו בעסק, השונות מהותית מן הפעולות האמיתיות. היקף ההכנסות בסרט הקופה המזויף היה נמוך באופן משמעותי מהיקף ההכנסות של אותו היום. במקביל, נאשמת 2 ניהלה ספרי הנהלת חשבונות נסתרים באמצעות יומנים שהיו בביתה ובהם תיעדה את סך ההכנסות האמיתיות של העסק.

 

הנאשמים ניהלו ספרי הנהלת חשבונות כוזבים, זייפו פנקסי חשבונות והשמיטו הכנסות בסכום של 11,637,174 ₪, הכל תוך שימוש במרמה ערמה ותחבולה. הנאשמים לא כללו במערכת הנהלת החשבונות של עסקם חשבוניות ובכך התחמקו מתשלום מע"מ בסך כולל של  1,871,853 ₪.

 

כתב האישום הוגש בידי עו"ד ליאת מנור מפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה). התיק נחקר בידי פקיד שומה חקירות מרכז ברשות המיסים.